niedziela, 17 lutego 2019, imieniny: Franciszek, Konstanty
Artykuły
Miasto Jasło dało 180 tys. złotych na zakup sprzętu dla jasielskiego szpitala
04 lipca 2018 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Radni Rady Miejskiej Jasła podjęli Uchwałę w sprawie udzielenia jasielskiemu szpitalowi dotacji w kwocie 180 tys. złotych na zakup aparatury medycznej do Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Michał Burbelka -dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle 

- W imieniu pacjentów i swoim chciałem podziękować wszystkim radnym, którzy przyczynili się do przyznania jasielskiemu szpitalowi dotacji na zakup sprzętu - powiedział Michał Burbelka, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Od lewej : radny Michał Sołtys, radny Michał Rybka oraz  radna Krystyna Sikora 

- Łącznie na zakup nowego sprzętu potrzebna jest kwota około 300 tys. złotych. Oprócz kwoty 180 tys. złotych zabezpieczonej przez Miasto Jasło, pozostałe środki pochodzić będą z dotacji przekazanej przez gminy z terenu powiatu jasielskiego - mówił Michał Burbelka.

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii potrzebuje respiratora, monitorów do pomiaru rzutu serca, aparatu do szybkiego przetaczania i ogrzewania krwi i płynów infuzyjnych, analizatora parametrów krytycznych, pompy do żywienia pozajelitowego, pompy infuzyjnej oraz urządzenia do ogrzewania chorych metodą konwekcyjną.  

Miasto Jasło co roku wspiera finansowo Szpital Specjalistyczny w Jaśle. W 2017 roku przekazano kwotę 100 tys. złotych zakup na aparatu ultrasonograficznego, w 2016 roku kwotę 180 tys. złotych na zakup aparatu RTG z ramieniem C, w 2014 roku przekazało kwotę 100 tys. złotych na zakup ambulansu sanitarnego i w 2013 roku udzieliło dotacji w kwocie 100 tys. złotych z przeznaczeniem na zakup karetki transportowej.

Stanisław Grzywacz

 

Liczba odsłon: 783


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
W Jaśle podzielono pieniądze na sport - Komu, ile i na co ?
16 lutego 2019
21 klubów i stowarzyszeń sportowych otrzymało w tym roku pieniądze z budżetu Miasta Jasła. ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019