środa, 26 stycznia 2022, imieniny: Paulina, Polikarp
Artykuły
Miasto Jasła zapłaci za ekspertyzę stanu technicznego budynku przy ul. Metzgera 10 w Jaśle
21 listopada 2021 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Miasto Jasło otrzymało ekspertyzę dotyczącą stanu technicznego budynku przy ul. Metzgera 10. Z dokumentu wynika, że możliwy jest powrót mieszkańców do swoich mieszkań, pod warunkiem wykonania niezbędnych prac budowlano-naprawczych (m.in. budowa nowych słupów o konstrukcji stalowej).

Prace te będą wykonane w możliwie najszybszym terminie, jednak głównym wyznacznikiem daty powrotu do mieszkań, będzie zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom. Decyzję w tym zakresie wyda Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

-    Właścicielami lokali w budynku przy ul. Metzgera 10 w Jaśle na dzień 18.10.2021 r. (na podstawie informacji z rejestru gruntów), są :  Polskie Koleje Państwowe S.A. z/s w Warszawie,    osoby fizyczne: 39 lokali oraz  Miasto Jasło: 3 lokale.

TBS ABK w Jaśle nie jest właścicielem lokali w w/w  budynku. Natomiast TBS ABK ma podpisaną  umowę z Zarządem Wspólnoty Metzgera 10, na administrowanie częścią wspólną w zakresie zwykłego zarządu.

 Miasto Jasło zawarło umowę z Karpacką Państwową Uczelnią w Krośnie, na wykonanie ekspertyzy technicznej wpływu wykonanego dotychczas zakresu robót budowlanych, na stan techniczny konstrukcji budynku, zlokalizowanego w Jaśle przy ul. Metzgera 10, wykazującej niezbędne roboty budowlane, mające na celu doprowadzenie ujawnionych nieprawidłowości do stanu zgodnego z obowiązującymi przepisami w tym techniczno-budowlanymi oraz likwidację występującego w związku z tym zagrożenia - mówiła Agata Koba.

  Za wykonanie ekspertyzy, o której mowa w pkt. 2, zgodnie z zawartą umową zamawiający zapłaci wykonawcy wynagrodzenie w wysokości 39 360 zł brutto.

Miasto Jasło zleciło wykonanie niezbędnych i natychmiastowych prac związanych z tymczasowym zabezpieczeniem budynku w dniach 14-15 października 2021 roku. Koszty z tym związane wynoszą ok. 3 050 zł. Jednocześnie informuję, że koszty ulegną zwiększeniu z uwagi na dalsze wsparcie poszkodowanych mieszkańców przez Miasto Jasło. Są to między innymi: zapewnianie lokali zastępczych dla osób, które nie mają możliwości przebywania u swoich rodzin i znajomych, wyżywienie lub transport. Ponadto Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle oferuje szereg form pomocy dostosowanej do indywidualnych potrzeb, które wiążą się z poniesieniem kolejnych kosztów finansowych - mówiła Agata Koba. 

    W sprawie sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa zawalenia się budynku – bloku mieszkalnego położonego w Jaśle przy ul. Metzgera 10, toczy się śledztwo nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Jaśle - powiedziała rzecznik Agata Koba. 

Czy, kiedy i od kogo Miasto Jasło odzyska poniesione wydatki związane z wykonaniem ekspertyzy, wydatki związane z zapewnieniem  lokali zastępczych dla osób, które nie miały możliwości przebywania u swoich rodzin i znajomych, za wyżywienie i transport.

Red. 

 

Liczba odsłon: 4854


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~Cymes  |  środa, 24 listopada 2021 18:51
miasto czyli my płacimy za to Łukasz G.własnie wystawił na OLX lokal i garaze obok na wynajem ;P
państwo z papieru!
#2  ~ zapłata  |  niedziela, 21 listopada 2021 17:21
Nie urząd miasta zapłaci tylko podatnicy. Podwyżki podatków od nieruchomości od 2022 już ogłoszone.
#3  ~niki  |  niedziela, 21 listopada 2021 12:58
Nie miasto zapłaci tylko mieszkańcy dzięki burmistrzowi.
#4  ~As  |  niedziela, 21 listopada 2021 10:47
A kiedy ten portal opisze podwyżki władz powiatu? To też dobra robota starosty??Masz Pan Panie redaktorze na tyle dziennikarskiej odwagi??? Patrz w lustro
Mapa powiatu jasielskiego
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022