środa, 27 marca 2019, imieniny: Benedykt, Ernest
Artykuły
Memoriał Hubala – w tym roku w trzech lokalizacjach
10 sierpnia 2018 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

 

19 sierpnia (w niedzielę) odbędzie się memoriał Majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Wśród przygotowanych atrakcji znajdują się między innymi: inscenizacja wymarszu strzelców jasielskich, konkurs szabli i lancy oraz widowisko historyczne „Firlejówka 1920”.

Memoriał rozpocznie się o godz. 13 inscenizacją wymarszu strzelców jasielskich pod tablicą upamiętniającą to wydarzenie przy skrzyżowaniu ul. Kołłątaja i Czackiego, po czym nastąpi przejazd ułanów ulicami Jasła.

O godz. 15.30 na łąkach hubalowych, przy ul Sroczyńskiego w Jaśle odbędzie się konkurs szabli i lancy o puchar Burmistrza Miasta Jasła. Natomiast o godz. 17 zaplanowano widowisko historyczne „Firlejówka 1920”, które upamiętnia bitwę pod Firlejówką, w której poległ profesor jasielskiego gimnazjum Roman Saphier wraz z grupą uczniów. W widowisku wystąpią grupy rekonstrukcyjne, pojawią się również efekty pirotechniczne.

Natomiast wieczorem, godz. 19, zapraszamy do parku miejskiego na patriotyczny program muzyczny w wykonaniu Kwintetu Instrumentów Dętych Blaszanych Prywatnej Szkoły Muzycznej II stopnia w Jaśle oraz Miejsko-Kolejowej Orkiestry Dętej.

Organizatorem imprezy jest: Miasto Jasło, Stowarzyszenie Kawaleria, Muzeum Regionalne w Jaśle oraz Jasielski Dom Kultury. Partnerem wydarzenia jest Grupa LOTOS.

 

UMJ

 

 

Liczba odsłon: 1364


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Wybory sołeckie w Bączalu Górnym
26 marca 2019
Dzień po wyborach sołeckich w Bączalu Dolnym miało miejsce zebranie wyborcze w Domu Ludowym w Bączal..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019