piątek, 29 maja 2020, imieniny: Bogusława, Maksymilian
Artykuły
MDP Mytarka z wizytą w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej
14 maja 2019 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

We wtorek 7 maja 2019 r. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Mytarki na zaproszenie Posła Bogdana Rzońcy uczestniczyła w wyjeździe do Warszawy, którego głównym celem było zwiedzanie Sejmu RP. Wyjazd ten to nagroda ufundowana przez Posła za zajęcie pierwszych miejsc podczas Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych. W wyjeździe tym uczestniczyły także drużyny MDP z Brzysk i Skołyszyna.

Zwiedzanie Sejmu rozpoczęło się w Centrum Informacyjnym i obejmowało przejście podziemnym korytarzem, gdzie prezentowana jest wystawa dotycząca sejmowania w okresie I Rzeczpospolitej, a także makieta współczesnego kompleksu budynków sejmowych, które mieszczą się na obszarze 7 ha. Następnie na piętrze holu głównego zobaczyć można było tablice pamiątkowe w hołdzie posłom II Rzeczpospolitej poległym w czasie II wojny światowej oraz tablice upamiętniającą parlamentarzystów, którzy zginęli w 2010 w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Podczas pobytu na galerii Sali Posiedzeń Sejmu przewodnik wygłosił krótką prelekcję dotyczącą historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu oraz przedstawił procedury sejmowe dotyczące zasad stanowienia prawa, sposoby głosowania oraz sposoby działalności posłów w Sejmie i poza nim.

Kolejnymi miejscami, które mieliśmy okazję zobaczyć w stolicy był Pałac Kultury i Nauki, Plac marszałka Józefa Piłsudskiego wraz ze zmianą warty honorowej przy Grobie Nieznanego Żołnierza, Pałac Prezydencki, pomnik Adama Mickiewicza, Zamek Królewski, Archikatedrę Św. Jana, Rynek Starego Miasta, Syrenkę, mury miejskie i Barbakan, pomnik Małego Powstańca i pomnik Jana Kilińskiego.

Uczestnicy wycieczki dziękują Panu posłowi Bogdanowi Rzońcy za umożliwienie wyjazdu do Warszawy.

MDK Mytarka

 

 

 

Liczba odsłon: 1666


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Posłanka Maria Kurowska samorządowiec z "krwi i kości"
28 maja 2020
 Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego składam wszystkim osobom, które współ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020