sobota, 25 maja 2019, imieniny: Grzegorz, Maria Magdalena
Artykuły
Maria Kurowska i Bogdan Rzońca kandydują do Parlamentu Europejskiego - Polska sercem Europy ... Bruksela sercem zarobków
21 kwietnia 2019 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Trwa kampania do Parlamentu Europejskiego. Reprezentantów wybierzemy 26 maja. Kandydatami do europarlamentu są również mieszkańcy Jasła i powiatu jasielskiego. Drugi na liście PIS jest Bogdan Rzońca z Jasła, a dziewiąta Maria Kurowska z Dąbrówki.

Dukla, 16 kwietnia 2019 roku - Maria Kurowska 

Banery Marii Kurowskiej i Bogdana Rzońcy wiszą w Nowym Żmigrodzie. 

Nowy Żmigród, 15 kwietnia 2019 roku 

Również Duklę opanowali „jasielscy” kandydaci. Tam także wiszą benery Marii Kurowskiej i Bogdana Rzońcy.

Nowy Żmigród, 15 kwietnia 2019 roku - Bogdan Rzońca 

Dla mieszkańców Polski będą to czwarte wybory do Parlamentu Europejskiego. W ostatnich wyborach do PE frekwencja w Polsce wynosiła 24 proc. i była jedną z najniższych w Europie.

Dukla, 16 kwietnia 2019 roku 

Czy rozwieszone w miastach i miasteczkach bilbordy przyciągnął do urn wyborców? Wkrótce się przekonany. Jedno jest pewno. Wyborcom po wyborach lepiej nie będzie – bogatsi będą Ci, którzy zdobędą mandat do PE. To oni będą miesięcznie zarabiać kilkadziesiąt tysięcy złotych. 

Dukla, 16 kwietnia 2019 roku 

Prawie 9 tys. euro miesięcznie ( około 38 000 złotych ) otrzyma Maria Kurowska oraz Bogdan Rzońca o ile uzyskają mandat do PE. Ponadto europoseł otrzymuje dziennie 320 euro ( około 1 300 złotych) jako dietę na życie w Brukseli, przy czym musi podpisać listę obecności. Każdy europoseł otrzymuje miesięcznie ponad 4 500 euro ( około 20 000 złotych) na prowadzenie biura w kraju. Otrzymuje również miesięcznie ponad 24 tys. euro ( około 105 000 złotych) na zatrudnienie asystentów.

Nowy Żmigród, 15 kwietnia 2019 roku 

Posłowie otrzymują ponadto pełny zwrot kosztów biletów lotniczych oraz kolejowych, kiedy są w drodze na posiedzenie Parlamentu Komitetów. Otrzymują do 4,5 tys. euro z tytułu innych kosztów podróży zagranicznych oraz 160 euro dziennie w przypadku podróży poza UE.

Dukla, 16 kwietnia 2019 roku 

Bruksela nie zapomni o Marii Kurowskiej i Bogdanie Rzońcy ( o ile zdobędą mandat) po zakończeniu kadencji. Każdy z nich za jeden rok zasiadania w PE otrzyma 3,5 proc. swojej pensji w formie dodatku do emerytury, co po jednej kadencji daje 1500 euro miesięcznie, tj. 6000 złotych.

Nowy Żmigród, 15 kwietnia 2019 roku 

Z ramienia PIS do PE kandyduje : Tomasz Poręba - poseł do Parlamentu Europejskiego,  Bogdan Rzońca – poseł RP z Jasła,  Ewa Leniart - Wojewoda podkarpacki,  Piotr Pilch - Marszałek ,  Krystyna Wróblewska – posłanka,  Kazimierz Gołojuch – poseł,  Teresa Pamuła – radna Sejmiku, Województwa Podkarpackiego,  Stanisław Kruczek - Członek Zarządu WP, Maria Kurowska - z Dąbrowki koło Jasła - Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego oraz  Janina Sagatowska – Senator RP.

 

Stanisław Grzywacz

Liczba odsłon: 4506


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~spalarnia odpadów  |  piątek, 26 kwietnia 2019 10:03
1) czy przypadkiem kandydatka do PE pani Kurowska nie jest odpowiedzialna za brak spalarni
odpadów dla Jasła?
2) czy to nie z tej właśnie przyczyny opłaty za "śmieci" tak drastycznie wzrosły?
3) czy to prawda, że śmieci z regionu jasielskiego transportowane są aż do Przemyśla?
Drodzy Wyborcy - wydaje mi się, że te aspekty i poruszone przez "~Nikki" winny być brane pod uwagę podczas oddawania swojego głosu.
#2  ~witek O.  |  środa, 24 kwietnia 2019 15:03
Ktoś usiłuje nieudolnie promować post komuchów,czy wręcz komuchów.To już jest sięganie do niskich instynktów społeczeństwa.To,że Schetyna "uchyla kiecki" dla komuchów w Warszawie,nie oznacza,że na Podkarpaciu (zapewne w świętokrzyskim też) ten pomiot ma jakiekolwiek szanse. ;) Co? ;P
#3  ~jaki  |  wtorek, 23 kwietnia 2019 16:34
Tylko Koalicja Europejska !!!

Tylko Czesław Siekierski !!!
#4  ~1971  |  wtorek, 23 kwietnia 2019 16:09
Już nie starcza dieta posła musi być europosła
#5  ~Nikki  |  wtorek, 23 kwietnia 2019 13:41
Jak zwykle nalezy wybrać osobę:

a) skrajnie niekompetentną,
b) potrafiącą jedynie opowiadać slogany, bez żadnych konkretów,
c) nie znającą żadnego obcego języka,
d) najlepiej w wieku emerytalnym.
#6  ~Kac  |  wtorek, 23 kwietnia 2019 12:54
http://www.wirtualnejaslo.pl/artykul/kultura/734/ Kąty Myscowa????
#7  ~kacz  |  wtorek, 23 kwietnia 2019 12:52
http://www.wirtualnejaslo.pl/artykul/kultura/734/
#8  ~pani Kurowska  |  wtorek, 23 kwietnia 2019 10:02
...jest w wieku emerytalnym. Niech wreszcie zrobi miejsce ludziom z "tej" epoki.
#9  ~dragoness  |  wtorek, 23 kwietnia 2019 00:38
Stoi pod figurą, a diabła ma za skórą.
#10  ~jojo  |  wtorek, 23 kwietnia 2019 00:07
Ulubiony wynik Rudolfa ?
2 promile :)))
#11  ~wiara pani kurowskiej  |  poniedziałek, 22 kwietnia 2019 20:53
Pani Kurowska kandyduje na świecki urząd, a nie na plebanię i powinna się powstrzymać od przesady, jak każdy we wszystkim. Tu trzeba merytorycznego stanowiska, ciężkiej pracy, a nie frazesów, psalmów, śpiewów i niewiadomo czego...
#12  ~marecki  |  poniedziałek, 22 kwietnia 2019 18:25
Jedynie pan poseł Bogdan Rzońca troszczy się o finanse naszego kraju, bo tylko on zwrócił uwagę, że wprowadzając walutę ‘euro’ musimy przekazać do Brukseli na rzecz Europejskiego Banku Centralnego wszystkie rezerwy walutowe Polski, które wynoszą 101 miliardów euro (433 mld zł) – vide interpelacja pana posła B.Rzońcy
http://sejm.pl/Sejm8.nsf/interpelacja.xsp?typ=INT&nr=30443
To dlatego Tusk i PO tak bardzo walczą by przyjąć euro, i tym samym zwiększyć środki, którymi UE będzie mogła ratować upadającą Francję.
#13  ~Koń  |  poniedziałek, 22 kwietnia 2019 18:05
Tylko WIOSNA Biedronia może coś zmienić.
#14  ~Leśniak  |  poniedziałek, 22 kwietnia 2019 17:47
Chodzi tylko i wyłącznie o nabicie sobie kabzy z UE. Wy czyli ciemna masa macie iść i oddać głos na panów i panie aby im żyło się dostatnio !
#15  ~Leśniak M.  |  poniedziałek, 22 kwietnia 2019 14:31
Biedota i pospulstwo odda głos A ominie ustawia na całe zycie
#16  ~do aleksandry  |  poniedziałek, 22 kwietnia 2019 12:31
Do Aleksandry - To bardzo dobrze, że Pani Maria nie kryje się ze swoją wiarą. Tak trzymac Pani Mari!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
#17  ~Alexandra  |  poniedziałek, 22 kwietnia 2019 11:55
Posłuchajmy Marii Kurowskiej - czy ona kandyduje na urząd księdza, czy europosła? Ta pani wypowiada się jakby startowała na jakieś stanowisko duchowne. Przesadnie epatuje religijnością, ja się pytam gdzie wiedza i merytoryczne stanowiska?! "Bóg da, jak Bóg pomoże, daj Boże". Ja, jako osoba religijna, już nie mogę tego słuchać. PRZESADA!
#18  ~we  |  poniedziałek, 22 kwietnia 2019 11:17
kurowska z 9 miejsca slabo to widze, kler nie wystarczy
#19  ~Ola. K  |  niedziela, 21 kwietnia 2019 23:19
Wejdzie Poręba i Pilch reż, ta totylko pozoranciji i.... Nic z tego
#20  ~zd  |  niedziela, 21 kwietnia 2019 23:03
kurowska bez szans. dlaczego ta redakcja tak ja promuje?
#21  ~ROK  |  poniedziałek, 22 kwietnia 2019 00:25
NIC DLA KRAJU TYLKO KASA I KASA DLA SIEBIE
#22  ~może tak być  |  poniedziałek, 22 kwietnia 2019 00:13
Może tak być że Maria wygra bo " prosi o głos 26 maja 2019" jest skromna, przeciwieństwie do Bogdana Józefa " 2 x drugi" tak masz wyborco głosować
#23  ~wygra  |  niedziela, 21 kwietnia 2019 21:06
Maria Kurowska wygra z nim, bo jej pomaga modlitwa i wiara w uczciwe zwycięstwo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
#24  ~d  |  niedziela, 21 kwietnia 2019 20:53
Nowy Żmigród, Dukla, Dukla, Nowy Żmigród a Jasło gdzie
#25  ~Leśniak  |  niedziela, 21 kwietnia 2019 20:35
Ostatnia szansa aby się ustawić
#26  ~zatroskany  |  niedziela, 21 kwietnia 2019 20:34
Panie Redaktorze kochany proszę coś napisać o kandydatach KONFEDERACJI alternatywie dla PIS-u.
#27  ~Pragmatyk  |  niedziela, 21 kwietnia 2019 20:32
Głodujemy na Rzońcę, inne głosy - stracone!
#28  ~dragoness  |  niedziela, 21 kwietnia 2019 14:44
To teraz dla równowagi i obiektywizmu poprosimy innych kandydatów z ziemi jasielskiej.
#29  ~czytelnik  |  niedziela, 21 kwietnia 2019 14:17
Oddanie i lojalność wobec partii wstępem do Brukseli. Bo nie dostrzegam tu żadnych innych wysokich kwalifikacji.
A swoją drogą wszyscy mają tu cud miód - otwierają inwestycje i przecinają wstęgi. Te eskapady tylko po kasę.
Pazerność będzie jednak zasłoniona patriotyzmem koniecznie narodowym i katolickim.
Ciekawe czy chwyci?
#30  ~co  |  niedziela, 21 kwietnia 2019 14:00
Gdzie 100 000 złotych z Lotosu dla Czarnych obiecane jesienią przed wyborami samorządowymi przez posła????????????????????????????????
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Piknik Rodzinny w Szkole Podstawowej nr 1 w Jaśle
25 maja 2019
Dziś po raz kolejny w Szkole Podstawowej nr 1 im. Romualda Traugutta w Jaśle odbył Szkolny Piknik Ro..