środa, 17 sierpnia 2022, imieniny: Angelika, Anita
Artykuły
"Makulatura na misje" – finał wielkiej akcji charytatywnej
07 grudnia 2021 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

Szkolne Koło Caritas działające w Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Bieździedzy zaangażowało się w zbiórkę funduszy na rzecz  budowy studni w Afryce, organizując już po raz drugi wielką akcję charytatywną obejmującą całą gminę Kołaczyce.

 Akcja ta polegała na zbiórce makulatury do specjalnych kontenerów dostarczanych przez Grupę Charytatywną działającą przy Sanktuarium Grobu Pańskiego w Przeworsku.

Uzyskane w ten sposób fundusze ze sprzedaży makulatury są przekazywane misjonarzom w Sudanie poprzez  Polską Fundację „Pomoc Afryce”. Inicjatywa podjęta przez opiekunów Szkolnego Koła Caritas: Panią Beatę Biernacką oraz Panią Elżbietę Tutaj spotkała się z ogromnym odzewem ze strony mieszkańców gminy Kołaczyce oraz instytucji działających na jej terenie. Łącznie zebrano 8340 kg makulatury.

Organizatorzy akcji pragną serdecznie podziękować tym, którzy bezinteresownie włączyli się w zbiórkę makulatury oraz zapewniają, w imieniu organizatorów, że zebrane fundusze przyczynią się do znacznej poprawy jakości życia najuboższych mieszkańców Afryki.

Szkolne Koło Caritas

 

 

Liczba odsłon: 917


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Z Jasła odchodzi zawsze uśmiechnięta siostra Karina Pawłowska i myśliciel ksiądz Zbigniew Kraska
16 sierpnia 2022
Decyzją księdza biskupa Jana Wątroby, po trzech latach pracy w Kolegiackiej Parafii pw. Wn..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022