wtorek, 24 maja 2022, imieniny: Estera, Jan
Artykuły
Majowa Noc z JDK 2022
27 kwietnia 2022 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

 

Jasielski Dom Kultury już po raz jedenasty zaprasza na Majową Noc z JDK. Impreza odbędzie się w piątek 13 maja br.

 

Wydarzenie o 16:30 rozpocznie występ utalentowanych młodych muzyków z zespołu Jazz Kids oraz solistów Jasielskiego Domu Kultury, podopiecznych instruktorów muzyki JDK. Do niezwykłego świata przedwojennych kawiarni, wielkich gwiazd, czasów charlestona, foxtrota i wesołej zabawy, kabaretowych tekstów i międzywojennych szlagierów o godzinie 17.00 przeniesie widzów spektakl „Retro Carnival” przygotowany przez teatr młodzieżowy JDK. O godzinie 18.30 z cyklu Klub Ludzi z Pasją o swojej fascynacji paralotniarstwem opowie Wacław Mendys, znany jasielski adwokat, którego tą formą rekreacji zaraził syn, Jakub.

 

Podczas majowej nocy swoje prace zaprezentują również Piotr Woroniec - polski rzeźbiarz, absolwent Uniwersytetu Ludowego we Wzdowie, obecnie wykładowca na Uniwersytecie Ludowym Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej i kierownik międzynarodowych akcji artystycznych oraz Piotr Woroniec jr – absolwent Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego obecnie wykładowca w Zakładzie Malarstwa rodzimej uczelni. Od grudnia 2014 pełni funkcje Prezesa Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Rzeszowskiego. Przed sympatykami tańca wystąpią młodzi tancerze JDK oraz - po raz pierwszy przed szerszą publicznością – mażoretki.

 

Powrót do natury, to hasło przewodnie warsztatów tworzenia eko-świec w Jasielskim Domu Kultury. Podczas warsztatów przybyli zapoznają się z walorami olejków aromatycznych i wosku sojowego oraz sposobami wykonania domowych świec ekologicznych.

Natomiast Muzyczny Bunkier zaprasza o godzinie 20.00 na koncert Kapeli Spod Rubani. Muzycy wykonają szeroko pojętą muzykę folkową do tekstów lokalnych twórców. Zespół ma na koncie nagrody z najważniejszych festiwalach piosenki turystycznej i studenckiej w Polsce.

O godzinie 22.00 Majową Noc z JDK zakończy koncert zespołu Seila. Miłośnicy rockowego brzmienia usłyszą nie tylko utwory z debiutanckiego albumu zespołu „Koniec Konfliktów” wydanego we wrześniu 2020 roku, ale także nowe kompozycje.

Zapraszamy!

JDK

 

 

Liczba odsłon: 528


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
KONCERT PAPIESKI W JAŚLE
23 maja 2022
We wczorajszą niedzielę w Sanktuarium św. Antoniego odbył się koncert w 102. rocznicę urodzin  ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022