piątek, 20 lipca 2018, imieniny: Czesław, Hieronim
Artykuły
LIPIEC NA DROGACH POWIATU JASIELSKIEGO
07 sierpnia 2017 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło
Policjanci podsumowali pierwszy miesiąc wakacji. W lipcu na naszych drogach doszło do 8 wypadków i 59 kolizji drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali także 22 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd będąc pod wpływem alkoholu.

Wraz z rozpoczęciem wakacji, jasielscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego rozpoczęli działania prewencyjne pn. "Bezpieczne Wakacje 2017". Głównym celem tych działań, które potrwają jeszcze do końca sierpnia, jest zapewnienie płynności ruchu i bezpieczeństwa użytkownikom dróg w powiecie jasielskim podczas wzmożonego ruchu turystycznego. Policjanci troszcząc się o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego prowadzili także cykliczne akcje takie jak: "bezpieczny pieszy", "łapki na kierownicę", "trzeźwy poranek" i "trzeźwe popołudnie", "prędkość", "motocykl".

W zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym współpracowali także z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaśle, realizując wspólnie założenia kampanii pn. "Powstrzymaj pijanego kierowcę".

W ubiegłym miesiącu, policjanci podczas pełnionej służby stanowczo reagowali wobec kierujących, którzy w sposób rażący łamali przepisy ruchu drogowego. Zatrzymali łącznie 30 uprawnień do kierowania pojazdami tym, którzy nie zważając na ograniczenia dozwolonej prędkości do 50 km/h, pędzili powyżej 100 km/h w terenie zabudowanym. 

W lipcu na terenie naszego powiatu doszło do 8 wypadków drogowych, w których rannych zostało 10 osób. Policjanci interweniowali również w związku z 59 kolizjami drogowymi. Funkcjonariusze odnotowali, że w 22 przypadkach kierujący pojazdami znajdowali się pod wpływem alkoholu. 

pw

 

 

Liczba odsłon: 576


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~dragoness  |  poniedziałek, 07 sierpnia 2017 11:09
A gdzie relacja z obchodów rocznicy akcji "Pensjonat"?
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Ostrzeżenie o burzach
19 lipca 2018
  Jasło, dnia 19.07.2018 r. MIEJSKIE CENTRUM ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO w Jaśle   Bi..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2018