wtorek, 24 kwietnia 2018, imieniny: Aleksander, Grzegorz
Artykuły
Laureaci XXIII Konkursu Fotograficznego " Jasło - Moje Miasto" już znani
04 lutego 2018 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

W piątkowe popołudnie - 2 lutego 2017 r. - w Młodzieżowym Domu Kultury miała miejsce uroczystość podsumowania XXIII Konkursu Fotograficznego „ Jasło – Moje Miasto ”. Tym razem przyświecało mu hasło „Jasielska codzienność – jaślanie na co dzień”. Organizatorem konkursu było tradycyjnie Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle. Odbył się on pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Jasła Ryszarda Pabiana i Prezesa Polwax S.A. Dominika Tomczyka.

W klimat tego sympatycznego spotkania wprowadziły jego uczestników pięknymi piosenkami młode wokalistki MDK: Oliwia Dybaś, Zofia Krupa i Izabela Rewiś, podopieczne Małgorzaty Czeluśniak.

Następnie wszystkich zebranych powitała Grażyna Leńczuk – dyrektor MDK w Jaśle. Z kolei Wiesław Hap – prezes SMJiRJ - przedstawił ideę konkursu i zarys jego historii. Przewodniczący jury - Andrzej Gawlewicz – wiceprezes SMJiRJ - omówił prace komisji, w skład której wchodzili również: Felicja Jałosińska – wiceprezes SMJiRJ, dr Wacław Mendys – członek sekcji fotograficznej SMJiRJ i Tomasz Kasprzyk - członek Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej oraz przedstawiciel zarządu SMJiRJ.

Wszystkim laureatom pogratulowali sukcesu w krótkich wystąpieniach: Henryk Rak - przewodniczący Rady Miejskiej Jasła oraz Jarosław Słowik - kierownik Działu Marketingu Polwax S.A.

Wreszcie nastąpił najbardziej oczekiwany przez wszystkich moment podania oficjalnych wyników i uhonorowania autorów najlepszych zdjęć. W kategorii „szkoły podstawowe” I miejsce zajęła Faustyna Felczyńska (MDK Jasło), II – Julia Dziubanik (Szkoła Podstawowa nr 12 w Jaśle), III ex aequo - Jakub Fortuna (MDK Jasło) i Weronika Woźniak (Szkoła Podstawowa nr 12 w Jaśle). Wyróżnienia otrzymali: Marcel Łącki (Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle), Kinga Moskal, Nikodem Stępień i Krzysztof Królikowski (wszyscy Szkoła Podstawowa nr 12 w Jaśle). W kategorii „gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne” I miejsce zdobyła Natalia Starosz (Gimnazjum nr 2 w Jaśle), II – Wiktor Sochacki (MDK Jasło), III – Jakub Frączek (Gimnazjum nr 2 w Jaśle / MDK Jasło). Wyróżnienie w tej grupie otrzymał Bartosz Królikowski (Gimnazjum nr 2 w Jaśle). Z kolei w kategorii „osoby dorosłe” zwyciężyła Małgorzata Woźniak przed Zbigniewem Dranką. Wyróżnienie specjalne członka Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej Tomasza Kasprzyka otrzymał Nikodem Stępień. Przyznający to wyróżnienie fachowo uzasadnił swoją decyzję i życzył jej laureatowi dalszych postępów w dziedzinie sztuki fotografii.

Nagrody ufundowane przez Urząd Miasta w Jaśle, Polwax S.A. i Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego wraz z okolicznościowymi dyplomami, przygotowanymi przez MDK, wręczyli laureatom: Grażyna Leńczuk, Henryk Rak, Jarosław Słowik, Wiesław Hap oraz przedstawiciele jury.

Na zakończenie spotkania prezes Stowarzyszenia podziękował wszystkim nagrodzonym fotografom za ich wkład w dzieło uwieczniania uroków naszego miasta i zaprosił do kolejnej edycji konkursu, którego tematyka zostanie podana w czerwcu tego roku. Wiceprezes SMJiRJ Felicja Jałosińska zachęciła zebranych do wykonywania kolejnych zdjęć. Przekazała również informację, że w niedługim czasie Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego wyda interesujący album ukazujący obrazy Jasła w kilku okresach historycznych, a wśród zdjęć współczesnych znajdą się i te, będące pokłosiem Konkursów Fotograficznych „Jasło - Moje Miasto”. Ich autorzy będą z pewnością usatysfakcjonowani.

Pokonkursową wystawę z nagrodzonymi pracami, przygotowaną przez Dariusza Tęczę - instruktora prowadzącego w MDK-u zajęcia fotograficzne, można zwiedzać do połowy lutego w jasielskim Młodzieżowym Domu Kultury.

SMJiRJ, fot. D. Tęcza/MDK

Liczba odsłon: 771


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~Monia  |  czwartek, 15 lutego 2018 17:56
Uczniowie innych szkół nie startują, bo wiedzą, że konkurs jest ustawiony. Wygrywają głównie dzieci z MDK. Zauważyłeś, żeby fotki dzieci z MDK, oprócz tego konkursu, którego MDK jest współorganizatorem, gdzieś zdobywały nagrody? A tyle jest konkursów ogólnopolskich. Po wystawie widać, że za wielu chętnych na konkurs nie było, biorąc pod uwagę, że każdy uczestnik mógł zgłosić kilka zdjęć.
#2  ~Obserwator  |  wtorek, 06 lutego 2018 19:34
Brawo dla Faustyny reprezentantki MDK-u i uczennicy SP 4. Jak zawsze ilościowo musi wygrać Gimnazjum nr 2 i teraz oczywiście SP 12. Zawsze mnie interesowało ile prac wpływa na konkurs. Nigdy nie piszą o tym, a szkoda. Gdzie są inne szkoły??? Może formuła konkursu się już wypaliła, albo reklama zawodzi.A jubileusz 25 lecia tuż, tuż.
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Tymczasowy areszt za kradzieże alkoholu
24 kwietnia 2018
Jasielscy policjanci z wydziału kryminalnego ustalili, że 19-letni mężczyzna jest odpowiedzialny z..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2018