poniedziałek, 25 maja 2020, imieniny: Grzegorz, Maria Magdalena
Artykuły
Laptopy dla uczniów w Gminie Dębowiec – projekt „Zdalna szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zd
20 maja 2020 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Gmina Dębowiec przystąpiła do projektu grantowego „Zdalna szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”, z którego otrzymała dotację w wysokości 60 000 złotych. Dofinansowanie w 100% wysokości projektu pochodzi ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej I Powszechny dostęp do szybkiego Internetu Działanie 1.1. Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach.

Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Zgodnie z założeniami Centrum Projektów Polska Cyfrowa, dofinansowanie ma służyć wsparciu nowych standardów prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławkach, będą mogli zasiąść przed monitorami komputerów (laptopów, tabletów). Niestety część z nich nie posiada takich możliwości, dzięki którym może realizować podstawę programową.

Program umożliwił Gminie Dębowiec zakup 27 laptopów na kwotę 60 442,20 zł, z przeznaczeniem dla najbardziej potrzebujących uczniów 8 szkół oraz nauczycieli.

W dniu 12 maja 2020 r. Wójt Gminy Dębowiec Marcin Bolek przekazał Dyrektorom poszczególnych szkół laptopy, które jak najszybciej przekazane zostaną w ręce najbardziej potrzebujących uczniów, nie mających możliwości odbywania zdalnego kształcenia, a także nauczycielom. Zakupiony sprzęt został rozdysponowany następująco:

1. Szkoła Podstawowa w Dobryni

2. Szkoła Podstawowa w Duląbce

3. Szkoła Podstawowa w Łazach Dębowieckich

4. Zespół Szkół w Woli Dębowieckiej

5. Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Foluszu

6. Szkoła Podstawowa w Zarzeczu

7. Zespół Szkół w Cieklinie

8. Zespół Szkół w Dębowcu

Po zakończeniu obecnego stanu epidemii sprzęt wróci do szkół i pozostanie na wyposażeniu danej placówki oświatowej.

UG Dębowiec 

Liczba odsłon: 802


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~Mario  |  czwartek, 21 maja 2020 19:26
nauczyciel bez własnego laptopa w dzisiejszych czasach?
to jak on przygotowywał sie przedtem do pracy?
w czytelniach siedział?
a tak ogólnie to w szkołach w gminie są pracownie komputerowe i można spokojnie i bezpiecznie prowadzić zdalnie nauczanie ale po co:wójt kupi laptopa!niech nie zapomną zwrócić we wrześniu
#2  ~e  |  środa, 20 maja 2020 21:35
Nauczycielom bez jaj
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Desznica - Widok z lotu ptaka
24 maja 2020
Desznica - wieś położona w dolinie potoku Ryj, w otulinie Magurskiego Parku Narodowego. Przylega do ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020