środa, 20 czerwca 2018, imieniny: Bogumił, Bożena
Artykuły
Spotkanie integracyjne Klubu Seniora i Świetlicy "Czarodzieje"
29 listopada 2010 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

W Polskim Komitecie Pomocy Społecznej Zarząd Miejski - Jasło, przy ul. Kościuszki 45 odbyło się spotkanie Klubu Seniora i Świetlicy „Czarodzieje" wraz z zaproszonymi gośćmi.

Celem spotkania było podsumowanie działalności klubu i świetlicy przygotowane przez panią Marię Macek . Z zaproszonych gości byli obecni: Maria Kurowska burmistrz Miasta Jasła, Dorota Lignar dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaśle, oraz Jolanta Krokowska i Anna Wojciechowska z Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Jasło.

Klub Seniora w PKPS w Jaśle rozpoczął swoją działalność już w latach 80-tych. Początkowo jego siedziba mieściła się w budynku na ul. Czackiego 16, gdzie obecnie jest księgarnia „u Jacka". Budynek użytkowany był za darmo, dzięki hojności właściciela pana Krokosa.

Podczas spotkania, podsumowano działalność jasielskiego Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej z okresu dwóch lat. W 2009 r., PKPS objął pomocą 828 ubogich rodzin skierowanych przez MOPS Jasło, dostarczając i wydając żywność z rezerw Unii Europejskiej.

Ponadto prowadzi on działalność dla osób starszych i niepełnosprawnych z tytułu wieku, organizując spotkania w Klubie Seniora, wycieczki krajoznawcze i spotkania okolicznościowe. Od lipca 2009, swoją działalność rozpoczęła świetlica socjalterapeutyczna „Czarodzieje". Po szkole dzieci przychodzą tam, by pobawić się, skorzystać z komputera i spędzić miło czas, jak również by uzyskać pomoc w odrabianiu lekcji.

Czwartą działalnością jaką prowadzi PKPS jest pomoc w postaci odzieży, mebli i sprzętu AGD z przeznaczeniem dla potrzebujących. Od kwietnia br., PKPS w Jaśle rozpoczął pomoc żywnościową dla 868 rodzin. Do miesiąca października wydano 90 ton żywności. Komitet wpisał się również w pomoc dla powodzian, dyżurując w magazynie i w biurze, wydając żywność dla rodzin poszkodowanych. Wszystkie zadania Komitetu były wspierane przez Miasta Jasło i burmistrz Marię Kurowską, z kolei działalność świetlicy przez Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie.

Ze swoją działalnością PKPS wychodzi poza miasto. Świadczy usługi opiekuńcze i organizuje pomoc żywnościową dla Powiatu Jasielskiego i Gminy Frysztak. Pomaga również rozwiązywać różne problemy potrzebującym rodzinom, dzieciom, osobom starszym i samotnym.

UM Jasło

 

Liczba odsłon: 3162


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2018