poniedziałek, 26 lutego 2024, imieniny: Aleksander, Dionizy
Artykuły
Film - W Jaśle otwarto nową drogę bez poświęcenia i przecięcia wstęgi. Czy uroczystość bez udziału parlamentarzystów jest ważna
04 grudnia 2023 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

To może być pewnego rodzaju precedens na terenie powiatu jasielskiego. Dziś w Jaśle dokonano otwarcia drogi powstałej w warzyckiej strefie inwestycyjnej,  bez poświęcenia i przecięcia wstęgi.

To rzadkość w naszym regionie, ale praktyka w samym mieście Jaśle, gdzie funkcję burmistrza pełni Ryszard Pabian, który nie jest związany z opcją rządzącą. 

Ryszard Pabian - burmistrz Miasta Jasła

Ze strony inwestora w briefingu prasowym wziął  udział  Ryszard Pabian - Burmistrz Miasta Jasła oraz Grzegorz Witkowski,  kierownik Wydziału Inwestycji i Ochrony Środowiska.

Grzegorz Witkowski - kierownik Wydziału Inwestycji i Ochrony Środowiska UM JASŁA

Wykonawcę reprezentował  Adam Matuszewski – Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych  Sp. z o. o. w Jaśle oraz kierownik budowy Jerzy Pyznarski.

Budowa drogi 5KDZ w strefie inwestycyjnej została  finansowana ze środków norweskich i budżetu państwa, a także ze środków własnych Miasta Jasła.Jest to jedno z osiemnastu przedsięwzięć, jakie miasto realizuje w ramach projektu „Jasło – moje miasto, mój dom!” - mówił Ryszard Pabian, burmistrz Miasta Jasła.

W rejonie strefy funkcjonuje obecnie około 30 przedsiębiorców, którzy zatrudniają grubo ponad 2 000 osób stwierdził  burmistrz Jasła Ryszard Pabian.

Nowa droga  łączący ulicę Meblową z ulicą Piłsudskiego. Wzdłuż drogi  powstał również chodnik, ścieżka rowerowa i oświetlenie. Wykonanie drogi umożliwia połączenie istniejącej ulicy Produkcyjnej z ul. Piłsudskiego, przez co  przedsiębiorcy mają łatwiejszy dostęp  do działek znajdujących się w strefie przemysłowej - mówił Grzegorz Witkowski, kierownik Wydziału Inwestycji o Ochrony Środowiska UM Jasła.

Adam Matuszewski - prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych  Sp. z o. o. w Jaśle

- Cieszę się, że taka strefa w Jaśle powstała i jest "zasilana" przez nowe drogi. Jest to niesamowity sukces i zasługa burmistrza Ryszarda Pabiana – mówił Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych  Sp. z o. o. w Jaśle Adam Matuszewski.

Inwestycja ta ma olbrzymie znaczenie w kontekście zwiększenia atrakcyjności terenów inwestycyjnych dla biznesu.

Wykonawca zadania było Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o. o. w Jaśle. Wartość inwestycji wyniosła 10 mln 175 tys. zł.

Zakres prac obejmował  wytyczenie obiektu w terenie,  zebranie wierzchniej warstwy zalegającego humusu – teren trawiasty,    wykonanie robót ziemnych związanych z budową drogi gminnej, ścieżki rowerowej, chodnika i zjazdów,    wykonanie przebudowy kolidującej infrastruktury technicznej,    wykonanie odwodnienia drogi (kanalizacja deszczowa z odpływem wód opadowych do rowów melioracyjnych i potoku Warzyckiego).

Wykonano również  cztery przepusty ramowe: dwa na istniejącym cieku wodnym przylegającym do przedmiotowej inwestycji tj. potoku warzyckiego oraz dwa na rowach melioracyjnych.

Jerzy Pyznarski - kierownik budowy

Długość drogi wynosi 1172 metrów.   Wybudowano skrzyżowanie z DK 28 – ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego, drogę dla pieszych i drogi dla rowerów, wykonano oświetlenie drogi,  kanał teletechniczny - mówił kierownik budowy.

Głównym celem projekt był wzrost jakości życia wśród miast tracących funkcje społeczno-gospodarcze.

Cele strategiczne projektu:   Jasło przestrzenią dialogu i dobrych warunków do rozwijania partycypacji społecznej,   Jasło – przyjazne miejsce do życia,  Jasło miastem mieszkańców dbających o środowisko,  Rozpoznawalna marka Jasła w oparciu o endogenne potencjały.

Partnerem projektu było Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców oraz   Fundacja Aktywna Galicja w Jaśle.

 

Red.

 

Liczba odsłon: 7972


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~Franek  |  wtorek, 05 grudnia 2023 20:41
Dla redaktora wj nie jest ważna, szczególnie w zimie. Wiadomo zima to zimno, a pan redaktor chętnie by się ogrzal w doope takiego euroosla czy starosty.
#2  ~jaślanka  |  wtorek, 05 grudnia 2023 15:21
Ale tych teatrzyków które były nie zapomnimy Panie Burmistrzu....
#3  ~Anonimka  |  wtorek, 05 grudnia 2023 10:57
I bardzo dobrze Miasta nie stać na szopkę z otwieraniem jak to robi Starostwo i cała ta świta...
#4  ~klakier PISzU  |  poniedziałek, 04 grudnia 2023 20:54
jak Czelusniak zaczął głośno publicznie. mówić czy nożyczki naostrzone są to się się rysik wziął opamiętał no i oszczy aż iskry Idą bo na wytrysk fontanny musi mieć ostre bo to ogromna inwestycja i strategiczna dla miasta przecież król. jest nagi
#5  ~teraz  |  poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:35
Dlaczego nie zaproszono władz z Powiatu, parlamentarzystów i radnych
#6  ~xxx  |  poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:25
Wiatr historii zmienił kierunek i chorągiewki się obracają.
#7  ~W.P.  |  poniedziałek, 04 grudnia 2023 17:35
Jeśli ktoś powinien przecinać wstęgę to na pewno Pan Jurek - kierownik budowy. Pozdrawiam Pana Kierownika.
#8  ~drogomistrz  |  poniedziałek, 04 grudnia 2023 17:31
Można ? Można.
#9  ~JW  |  poniedziałek, 04 grudnia 2023 16:55
Kler jest zbędny i szkodliwy
#10  ~gdzie  |  poniedziałek, 04 grudnia 2023 15:08
Nie było nożyczek, parlamentarzystów i poświęcenie , przejazd drogą jest nieważny. To samo dotyczy drogi na Gądkach!!!!!!!!!!!!!
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Dziesiątki osób na szlaku z Folusza na Magurę Wątkowską
25 lutego 2024
W otulinie Magurskiego Parku Narodowego leży wieś Folusz. Miejsce te jest odwiedzane przez turyst&oa..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2024