piątek, 23 lutego 2024, imieniny: Małgorzata, Wiktor
Artykuły
Taneczne szaleństwo w JDK
03 grudnia 2023 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

Tegoroczne XXII Ogólnopolskie Andrzejkowe Spotkania Taneczne w Jasielskim Domu Kultury dostarczyły nam dużą dawkę dobrej zabawy i pozytywnych wrażeń. Wszystko za sprawą młodych i utalentowanych tancerzy, którzy zaprezentowali bardzo wysoki i wyrównany poziom.

Blisko 640 uczestników rywalizowało przez 2 dni w czterech kategoriach wiekowych (7-11, 12-15, 16-19 i 20+) oraz dwóch tanecznych (taniec nowoczesny i inscenizacje). Każda z choreografii była oryginalna i niepowtarzalna. Nie zabrakło także poważniejszego akcentu – układów tanecznych z mocnym przesłaniem. Nawiązywały one do tematyki uzależnień wśród młodzieży oraz współczesnych zagrożeń cywilizacyjnych.

-Taniec jest doskonałym środkiem wyrażania uczuć i emocji. Wprowadza nas w dobry nastrój i sprawia przyjemność. Poprzez taniec opowiadamy także różne historie. Bardzo się cieszymy, że mogłyśmy uczestniczyć w tym spotkaniu i zatańczyć na tej scenie. To wydarzenie tryska niesamowicie pozytywną energią – podkreśliły młode tancerki z Krosna.

Na scenie Jasielskiego Domu Kultury w 145 prezentacjach zobaczyliśmy tancerzy m.in. z Jasła, Jedlicza, Krosna, Biłgoraju, Mielca, Strzyżowa, Bączala Dolnego, Przeworska, Rudnej Wielkiej, Leżajska, Nowego Sącza, Wary, Łańcuta, Gorlic, Dębicy, Brzozowa i Ropy.

Udział w przeglądzie był przede wszystkim szansą na zaprezentowanie swoich talentów, ale także na wymianę doświadczeń między tancerzami i instruktorami.

–Mamy nadzieję, że kolejne edycje będą ściągały do Jasła nowych zapaleńców tańca, ale wiemy, że nie zabraknie tych, którzy są z nami od pierwszej edycji tej imprezy, bo dzięki tym zespołom ten przegląd jest jedyny w swoim rodzaju – podsumowała Katarzyna Korona, instruktor tańca w JDK.

Oficjalnym partnerem motoryzacyjnym wydarzenia była Toyota Jasło.

JDK

Liczba odsłon: 569


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Urszula Kućma nowym dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaśle
22 lutego 2024
W wyniku przeprowadzonego konkursu, Urszula Kućma została nowym dyrektorem  Miejskiego Ośrodka ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2024