niedziela, 28 maja 2023, imieniny: Augustyn, Wiktor
Artykuły
Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z ukraińską fotoreporterką Marią Szewczenko
27 marca 2023 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z ukraińską fotoreporterką Marią Szewczenko, które odbędzie się 30 marca /czwartek/ o godz. 17:00 w Muzeum Regionalnym im. dr. S. Kadyiego.

Maria Szewczenko, fot. Wasyl Artiuszenko

Podczas wydarzenia Maria przedstawi fotografie, które wykonała podczas powrotu do rodzinnego Kijowa.

Prace te będą zaprezentowane, jako pokaz slajdów, będzie je można również zobaczyć w przestrzeni Miasta Jasła na banerach wyeksponowanych tego samego dnia /30 marca/ na Placu Inwalidów w Jaśle.

Maria Shevchenko jest menedżerem ds. komunikacji i marketingu posiadającym wykształcenie w dziedzinie sztuki i fotografii.

Ukończyła studia z teorii i historii sztuki na Akademii Sztuk Pięknych w Ukrainie oraz uzyskała tytuł magistra prawa międzynarodowego w Instytucie Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Kijowskiego im. Tarasa Szewczenki. Odbyła także kurs w Szkole Fotografii prowadzonej przez znanego ukraińskiego fotografa Viktora Maruszczenkę.

Pracowała jako fotoreporterka dla ukraińskiej redakcji online oraz jako menedżer ds. komunikacji w Narodowym Centrum im. Oleksandra Dowżenki, wielomedialnej platformie artystycznej i największym archiwum filmowym w Ukrainie.

Zainteresowania Marii skupiają się na badaniu fotografii, jako istotnego medium we współczesnej sztuce. 

Dlatego jej wystawa pt. Droga do domu…, nie jest wyłącznie zapisem obecnej sytuacji w Ukrainie ale przede wszystkim wymownym obrazem artystycznym dopełnionym silnymi emocjami, jakie towarzyszyły autorce podczas powrotu do walczącej ojczyzny.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie, które jest także dobrym pretekstem do integracji społeczności ukraińskiej przebywającej w Jaśle i okolicach.

ZAPRASZAMY

Liczba odsłon: 565


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Dzień Mamy i Taty w Szkole Podstawowej w Kątach
27 maja 2023
      Dzień Matki - jest to szczególne święto, które honoruje wszystkie..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2023