wtorek, 28 marca 2023, imieniny: Aniela, Antoni
Artykuły
Zakończyła się przebudowa drogi powiatowej w Bierówce
06 lutego 2023 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

W piątek, 3 lutego, uroczyście oddano do użytkowania przebudowany odcinek drogi powiatowej Bierówka – Szebnie, w miejscowości Bierówka. Inwestycja ta, o wartości blisko 2 mln zł, znacząco poprawiła bezpieczeństwo użytkowników drogi, dzięki oddzieleniu ruchu kołowego od pieszego.

W ramach realizacji zadania pn. ,,Przebudowa drogi powiatowej Nr 1843R Szebnie – Bierówka – Szebnie w km 0+852 – 1+850 w miejscowości Bierówka” zmodernizowano kilometrowy odcinek drogi, która przebiega przez teren mocno zurbanizowany - od skrzyżowania w centrum Bierówki w kierunku Szebni.

Jezdnia - przebudowana i doprowadzona do szerokości 5,5 m - zyskała nową nawierzchnię. Uzupełniono również pobocze i wzmocniono przepust pod koroną drogi. Wykonano system odwodnienia oraz przebudowano zjazdy z posesji indywidualnych.

Jednak dla użytkowników drogi najważniejsze jest to, że po zarurowaniu pobocza, wzdłuż zabudowań mieszkalnych powstał jednostronny chodnik, który pozwoli na selekcję ruchu kołowego i pieszego, przez co znacząco poprawi się ich bezpieczeństwo.

Wartość inwestycji to prawie 2 mln złotych (1 997 954 zł). W tym dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosiło 1 182 555 zł, dotacja z Gminy Jasło to 407 700 zł, a wkład własny Powiatu: 407 699 zł.

Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych sp. z o.o. z siedzibą w Jaśle. 

Starosta Jasielski Adam Pawluś podziękował parlamentarzystom, rządowi i Wojewodzie Podkarpackiemu za przyznane środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Podkreślił, że w roku bieżącym Zarząd Powiatu zamierza kontynuować realizację kolejnych chodników, aby poprawić bezpieczeństwo pieszych i podróżujących drogami powiatowymi, a nie byłoby to możliwe bez udziału środków zewnętrznych.

W uroczystym oddaniu do użytkowania drogi udział wzięli m.in.: Alicja Zając – Senator RP, Bogdan Rzońca - Poseł do Parlamentu Europejskiego, Wojciech Zając – Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Adam Pawluś – Starosta Jasielski, Wojciech Piękoś - Wójt Gminy Jasło, Józef Dziedzic – Przewodniczący Rady Gminy Jasło wraz z radnymi, Janusz Pacher – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle, Katarzyna Kaszowicz - Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle, Zbigniew Abratowski – Inspektor Nadzoru w PZD, Ewa Dubiel – Naczelnik Wydziału Inwestycji Starostwa Powiatowego w Jaśle, Małgorzata Dubiel – Sekretarz Gminy Jasło oraz sołtys wsi Bierówka - Klaudia Hołowicka.

 

 

Liczba odsłon: 1719


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~jan  |  poniedziałek, 06 lutego 2023 19:36
Nie wiem kto jest autorem słów:
"Oklaskiwanie polityków za wybudowanie szkoły ,mostu, szpitala czy czegokolwiek za publiczne pieniądze, jest jak oklaskiwanie bankomatu za to, że wydaje Tobie Twoją kasę
#2  ~Anka  |  poniedziałek, 06 lutego 2023 16:30
A co ? Żal Ci co nieco ściska ? Że to Ciebie nie zapraszają ? Hehe
#3  ~Pytanie  |  poniedziałek, 06 lutego 2023 16:25
Więcej ich mama nie miala kawalek drogi a tyluotwieraczy-widzisz i nie grzmisz
#4  ~Rafał  |  poniedziałek, 06 lutego 2023 15:41
Uffff, całe szczęście! Janusz Pachwina żyje! A mówili kłamcy, że salceson z Wrocanki przedawkował.
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
W Zarzeczu gmina Dębowiec zderzyły się trzy pojazdy
27 marca 2023
Dziś około godziny 11-tej na drodze wojewódzkiej nr 992  w Zarzeczu gmina Dębowiec doszł..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2023