wtorek, 28 marca 2023, imieniny: Aniela, Antoni
Artykuły
Dotacje na prace remontowe i konserwatorskie dla zabytków z Jasła i powiatu jasielskiego
03 lutego 2023 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło
Wojewódzki Podkarpacki Konserwator Zabytków udzielił dotacji na prace remontowe i konserwatorskie dla obiektów sakralnych oraz obiektu stanowiącego relikt budownictwa obronnego, zlokalizowanych na terenie Jasła i  powiatu jasielskiego.

 

ksiądz Jóżef Obłój - proboszcz Parafii w Desznicy .

Dotację w kwocie 35 000 złotych otrzymała Parafia Rzymskokatolicka pw. Matki Bożej Niepokalanej w Desznicy  na pokrycie kosztów prac konserwatorskich przy wyposażeniu dawnej cerkwi pw. Św. Michała Archanioła w Świątkowej Małej – w zakresie nastawy ołtarzowej (ramy ołtarzyka), obrazu „Ukrzyżowanie”.

Proboszczem Parafii w Desznicy  jest ksiądz Józef Obłój. To dzięki jego determinacji i zaangażowaniu przeprowadzono do tej pory szereg prac konserwatorkich w zabytkowej cerkwi w Świątkowej oraz kościele w Desznicy. 

 

Cerkiew pw. św. Michała Archanioła w Świątkowej Wielkiej

Parafia Rzymskokatolickiej pw. św. Katarzyny w Sławęcinie otrzymała dotację  w wysokości 30 000 złotych  na pokrycie kosztów wykonania prac konserwatorskich przy ołtarzu bocznym z kościoła pw. św. Katarzyny w Sławęcinie – II etap.

 

ksiądz Marek Cesarz - proboszcz Parafii pw. Świętej Katarzyny w Sławęcinie 

Parafia Rzymskokatolicka pw. Przemienienia Pańskiego w Osieku Jasielskim otrzymała dotację w wysokości 25 000 zł na pokrycie kosztów wykonania prac konserwatorskich ołtarza głównego w kościele parafialnym w Osieku Jasielskim – V etap.

 

Cerkiew pw. św. Michała Archanioła w Świątkowej Wielkiej

Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Jana Chrzciciela w Załężu otrzymała dotację w wysokości 39 669,55 zł na pokrycie kosztów wykonania prac remontowo-konserwatorskich przy budynku kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Załężu – w zakresie remontu pokrycia dachowego bocznego - pulpitowego aneksu nawy (str. południowa).

Miasto Jasło otrzymało dotację  w wysokości 10 000 zł na pokrycie kosztów wykonania prac remontowo – konserwatorskich przy kaplicy rodziny Lisowieckich na cmentarzu komunalnym w Jaśle – w zakresie konserwacji wypraw tynkowych.

Maria i  Krzysztof Wyczołek otrzymali dotację  w wysokości 20 000 zł na pokrycie kosztów  wykonania prac remontowo – konserwatorskich kamiennego muru stanowiącego relikt budownictwa obronnego przy ul. Wałowej w Nowym Żmigrodzie – II etap końcowy.

Red. 

 

 

Liczba odsłon: 1348


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~wet  |  piątek, 03 lutego 2023 15:23
Ksiądz Obłój powinien zostać biskupem - to katecheta z krwi i kości
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
W Zarzeczu gmina Dębowiec zderzyły się trzy pojazdy
27 marca 2023
Dziś około godziny 11-tej na drodze wojewódzkiej nr 992  w Zarzeczu gmina Dębowiec doszł..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2023