poniedziałek, 06 lutego 2023, imieniny: Antoni, Bogdana
Artykuły
PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ „TRZEŹWY PORANEK” NA TERENIE POWIATU JASIELSKIEGO
02 grudnia 2022 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Policjanci z jasielskiej drogówki realizowali zadania wynikające z założeń akcji „Trzeźwy poranek”. W efekcie, na terenie naszego powiatu, mundurowi przeprowadzili łącznie 610 kontroli stanu trzeźwości i zatrzymali dwóch kierujących pod wpływem alkoholu.

Wczoraj od wczesnych godzin rannych policjanci ruchu drogowego, wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości, realizowali zadania wynikające z założeń akcji „Trzeźwy poranek”. Działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.   Policjanci skontrolowali łącznie 610 kierowców. Podczas prowadzonych działań zatrzymali 2 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. Obaj mężczyźni mieli w organizmie 0,7 promila alkoholu. 

Przypominamy:

 

Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących, sąd będzie obligatoryjnie orzekał nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. złotych.

Pamiętajmy, aby wsiadając za kierownicę mieć pewność, że jesteśmy trzeźwi. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie opóźnia reakcję i osłabia koncentrację. Kierowcy będący pod wpływem alkoholu stwarzają niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

pw

Liczba odsłon: 786


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
183 jasielskich policjantów ujawniło w 2022 roku 1141 przestępstw
05 lutego 2023
W 2022 roku Komenda Powiatowa Policji w Jaśle realizowała zadania przy stanie etatowym 183 policjant..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2023