poniedziałek, 06 lutego 2023, imieniny: Antoni, Bogdana
Artykuły
Jasielski szpital przekaże karetkę szpitalowi w Trościańcu na Ukrainie
30 listopada 2022 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

Podczas Gali Forum Gospodarczego w Tarnowie, w dniu 29 listopada 2022 r., Adam Pawluś - Starosta Jasielski i Zbigniew Betlej - Zastępca Dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, wręczyli Jurijowi Bowie - Burmistrzowi Miasta Trościaniec w Ukrainie, uchwałę Zarządu Powiatu w Jaśle, na mocy której szpitalowi w Trościańcu nieodpłatnie przekazana zostanie karetka pogotowia.

Zgodnie z przyjętą uchwałą, Zarząd Powiatu w Jaśle wyraził zgodę na nieodpłatne przekazanie ambulansu Mercedes, o wartości ponad 40 tys. zł, na rzecz Szpitala Miejskiego w mieście Trościaniec, w obwodzie Sumskim, w Ukrainie.

Miasto to mocno ucierpiało w wyniku prowadzonych działań wojennych i ponad miesiąc znajdowało się pod okupacją rosyjską. Miejscowy szpital został uszkodzony, a jego wyposażenie zniszczone. Dlatego też Zarząd Powiatu postanowił przekazać mu karetkę pogotowia, która jest niezbędna podczas toczącego się konfliktu zbrojnego.

Adam Pawluś, Starosta Jasielski, przekazując symboliczny dokument, życzył aby ta karetka służyła do ratowania zdrowia i życia nie tylko mieszkańców Trościeńca, ale wszystkich potrzebujących.

Ambulans, dotychczas używany przez jasielski szpital, zostanie przekazany na Ukrainę w przyszłym tygodniu, po dopełnieniu niezbędnych formalności.

Liczba odsłon: 607


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~FanJanuszaFan  |  czwartek, 01 grudnia 2022 12:07
Adaś bez copki i zapion marynarkę jak stoi. Brawo.Jest progress
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
183 jasielskich policjantów ujawniło w 2022 roku 1141 przestępstw
05 lutego 2023
W 2022 roku Komenda Powiatowa Policji w Jaśle realizowała zadania przy stanie etatowym 183 policjant..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2023