sobota, 03 grudnia 2022, imieniny: Franciszek, Kasjan
Artykuły
Książka w ruch! – akcja czytelnicza w jasielskiej Bibliotece
04 października 2022 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

30 września 2022 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, w ramach projektu „Biblioteka zawsze po drodze” odbyła się akcja czytelnicza „Książka w ruch!”.

W przededniu 75. rocznicy swojego powołania instytucja przygotowała dla mieszkańców Jasła książkową niespodziankę. Od wejścia do budynku czytelników witały kolorowe baloniki i chorągiewki z hasłami promującymi czytanie: Do czytania jeden krok, Czytanie wciąga, Raz, dwa trzy. CzytaMY, ZaCZYTAj się, Czytanie rozwija. Uczestnicy buszowali wśród książek wyłożonych na schodach i korytarzach Biblioteki, wybierali ciekawe dla siebie tytuły i zabrali je do domu. Chętnie sięgano po książki dla dzieci, powieści obyczajowe, kryminały czy klasykę literatury. Myślą przewodnią akcji było propagowanie idei przekazywania przeczytanych książek i zachęcanie mieszkańców do częstych odwiedzin w Bibliotece.

Ze względu na intensywne opady deszczu, akcja zaplanowana na zewnątrz, w okolicy Biblioteki Głównej, została przeniesiona do budynku.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Liczba odsłon: 392


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Gminne ćwiczenia pożarnicze w Załężu
03 grudnia 2022
Dziś w  sobotę (3 grudnia) w Załężu odbyły się gminne ćwiczenia pożarnicze, w których br..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022