sobota, 03 grudnia 2022, imieniny: Franciszek, Kasjan
Artykuły
17-LATEK ODPOWIE ZA PODPALENIA
04 października 2022 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Policjanci z Posterunku Policji w Tarnowcu skierowali do sądu wniosek o ukaranie 17-latka, który trudnił się podpalaniem suchych traw oraz beli siana. Podejrzany przyznał się do postawionego zarzutu i poddał dobrowolnie karze. Za część czynów odpowie przed sądem rodzinnym ponieważ w chwili ich popełnienia nie miał ukończonych 17 lat.

  • fot: KPP Jasło

Sprawa miała swój początek na przełomie czerwca i lipca br. Policjanci odnotowali wówczas, na terenie miejscowości Roztoki, zgłoszenia dotyczące palących się nieużytków. W wyniku podpaleń niszczone były także bele z sianem. Początkowo śledczy mieli utrudnione zadanie. Zazwyczaj w trakcie wykonywanych czynności na miejscu pożarów byli wprowadzani w błąd przez nastoletniego chłopca, który twierdził, że widział uciekającego sprawcę podpaleń. Tym samym chciał oddalić od siebie podejrzenia. 

Do ostatniego pożaru doszło początkiem września, także w Roztokach. Tym razem podpalacz zniszczył dwie bele siana. Policjanci zajmujący się sprawą przesłuchiwali świadków i gromadzili materiał dowodowy. Zebrane przez śledczych informacje pozwoliły na przedstawienie zarzutu 17-letniemu mieszkańcowi naszego powiatu. Nastolatek często znajdował się na miejscu pożarów i twierdził, że widział uciekającego podpalacza.

W trakcie przesłuchania młody mieszkaniec powiatu jasielskiego przyznał się do zniszczenia dwóch beli siana i opowiedział o wcześniejszych podpaleniach na terenie miejscowości Roztoki. Skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze. W związku z tym, że kilku podpaleń dokonał nie mając ukończonych 17 lat, jego sprawą zajmie się także Sąd Rodzinny.   Policjanci apelują do rodziców o szczególną czujność i baczne obserwowanie swoich nastoletnich pociech. Często, czas  spędzany poza domem, po zakończonych zajęciach szkolnych, lub podczas ferii czy wakacji, może stać się okazją do realizowania różnych pomysłów - niestety niejednokrotnie niezgodnych z prawem, które zazwyczaj wyczerpują znamiona czynu karalnego lub świadczą o demoralizacji nieletniego i kończą się w Sądzie Rodzinnym. 

pw

 

 

Liczba odsłon: 603


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~Obserwator  |  środa, 05 października 2022 09:18
A na wsi mówią że to był strażak z OSP. Prawda to?
#2  ~br  |  wtorek, 04 października 2022 21:45
Brawo, brawo dla policji z Tarnowca, brać przykład
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Gminne ćwiczenia pożarnicze w Załężu
03 grudnia 2022
Dziś w  sobotę (3 grudnia) w Załężu odbyły się gminne ćwiczenia pożarnicze, w których br..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022