sobota, 03 grudnia 2022, imieniny: Franciszek, Kasjan
Artykuły
Magurski Park Narodowy zaprasza. Rowerem przez Pogranicze - rajd rowerowy
01 października 2022 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

 

Zapraszamy do udziału w rajdzie rowerowym „Rowerem przez pogranicze”. Termin przewidziany na wycieczki rowerowe – od 9 października do 15 listopada. Czekają atrakcyjne pakiety pamiątkowe. Szczegóły w regulaminie.

Podczas planowania tras prosimy o zwrócenie uwagi na utrudnienia jakie w tym roku występują:

* Do dnia 10 października planowany jest remont nawierzchni ścieżki rowerowej „Nieznajowa”.

* Nadal trwa remont drogi biegnącej przez Chyrową.

* Trwa remont mostu (tzw. krzywego mostku) na drodze z Krempnej przez Żydowskie i Ciechanię do Ożennej i Grabiu.

Do zobaczenia na trasach.

REGULAMIN RAJDU ROWEROWEGO „ROWEREM PRZEZ POGRANICZE”

§1 POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Organizatorem Rajdu Rowerowego „Rowerem przez Pogranicze” jest Magurski Park Narodowy z siedziba w Krempnej, Krempna 59 38 – 232 Krempna. Partnerami MPN w organizacji rajdu są: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Gmina Sękowa, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dukli i Obec Niżna Polianka.

2. Wydarzenie odbywa się w ramach realizacji projektu: Rajd rowerowy „Rowerem przez Pogranicze” dofinansowanego ze środków FUNDACJI PZU.

§2 CELE RAJDU

1. Popularyzacja turystyki rowerowej i promocja szlaków rowerowych w rejonie Magurskiego Parku Narodowego.

2. Kontynuacja współpracy z gminami, na terenie których położony jest Magurski Park Narodowy w szczególności z Gminą Sękowa i Gminą Dukla oraz miejscowością Niżna Polianka (na terenie Słowacji) w celu wspierania turystyki rowerowej.

3. Rajd nie ma na celu sportowej rywalizacji. Promuje turystykę rowerową, zdrowy tryb życia, kontakt z przyrodą i ideę jej ochrony.

§3 WARUNKI UCZESTNICTWA I OTRZYMANIA PAKIETU PAMIĄTKOWEGO

1. Udział w Rajdzie Rowerowym nie wymaga rejestracji.

2. Proponowane trasy Rajdu Rowerowego oraz charakterystyczne punkty kontrolne zawierają zał. nr 1. a i b do niniejszego regulaminu.

3. Termin Rajdu Rowerowego: 9 października 2022 r. – 15 listopada 2022r.

4. Przejazd po zaproponowanych trasach odbywa się indywidualnie lub w niewielkich grupach rodzinnych/znajomych, w dowolnym terminie między 9 października a 15 listopada 2022 r.

5. Udział w Rajdzie Rowerowym nagradzany jest pakietem pamiątkowym, który można otrzymać po spełnieniu warunków jak podano poniżej.

6. W celu otrzymania Pakietu Pamiątkowego należy:

a) Samodzielnie przejechać min. 10 km z zaproponowanych tras i udokumentować to śladem GPS. Ślad GPS musi zawierać co najmniej 10 punktów na przejechany kilometr. Proszę zwrócić uwagę na parametry zapisu śladu (odpowiednio ustawione odległość / czas) Wymagany odcinek nie musi pochodzić tylko z jednej proponowanej trasy, dopuszcza się możliwość sumowania krótszych odcinków z poszczególnych tras.

b) Wykonać min. 5 fotografii podanych charakterystycznych punktów kontrolnych – zdjęcie powinno obejmować punkt charakterystyczny i osobę biorącą udział w rajdzie, (np. w formie selfie). Zdjęcia muszą pochodzić z min 5 różnych punktów charakterystycznych.

c) W przypadku, gdy przejazd odbywa się grupowo wszyscy członkowie grupy powinni znaleźć się na fotografiach przy charakterystycznych punktach. Liczba uczestników w danej grupie będzie weryfikowana przesłanymi zdjęciami. Grupa przesyła: • jeden ślad GPS, • komplet fotografii, • listę osób biorących udział w wycieczce rowerowej, na adres e-mail jak podano poniżej. Każdy członek grupy otrzymuje pakiet pamiątkowy.

d) Wykonane fotografie w charakterystycznych punktach kontrolnych oraz ślad GPS w formacie pliku *.gpx lub *.kml potwierdzający przejechanie min. 10 km z zaproponowanych tras należy przesłać na adres: rajd@magurskipn.pl Organizator nie dopuszcza przesyłania materiałów pocztą tradycyjną.

7. Organizator Rajdu dysponuje ograniczoną liczbą pakietów pamiątkowych, zawierających m. in. koszulkę, odznakę pamiątkową oraz akcesoria rowerowe. Zostaną one przekazane pierwszym 100 osobom, które spełnią kryteria określone w §3 pkt 6. Przy przyznawaniu pakietów pamiątkowych decyduje kolejność przesłania materiałów potwierdzających spełnienie kryteriów ich otrzymania (śladu GPS trasy i min. 5 fotografii charakterystycznych punktów kontrolnych). Organizator dokona weryfikacji przesłanych materiałów.

8. Pakiety pamiątkowe będzie można odebrać w Dyrekcji Magurskiego PN lub zostaną przesłane pocztą na wskazany w e_mailu adres.

9. W przypadku nie odebrania pakietu pamiątkowego do dnia 25 listopada lub braku adresu do jego wysyłki, pakiet zostanie przekazany kolejnej osobie z listy, która spełniła kryteria otrzymania pakietu.

10. Pakiet pamiątkowy zawiera: • Worek, • Koszulkę, • Pamiątkową odznakę, • Komin, • Hamak turystyczny, • Pompkę rowerową, • Wodoszczelne etui na telefon.

§4 ZASADY ZACHOWANIA BEZPIECZEŃSTWA ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH

1. Podczas poruszania się po terenie MPN obowiązuje Regulamin dla zwiedzających dostępny pod linkiem: http://www.magurskipn.pl/index.php?d=artykul&kat=67&art=735

2. Podczas poruszania się poza granicami Magurskiego PN w szczególności po drogach publicznych obowiązuje ustawa z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym Dz.U. 2020 poz. 110.

3. O udziale dzieci i młodzieży w rajdzie decydują ich rodzice lub prawni opiekunowie.

4. Organizator nie ubezpiecza uczestników rajdu rowerowego.

5. Organizator Rajdu nie przyjmuje odpowiedzialności za wypadki i szkody wynikłe w czasie Rajdu, zarówno wobec uczestników jak i osób trzecich.

6. Uczestnicy są zobowiązani do przestrzegania obowiązujących w dniu przejazdu obostrzeń związanych z zapobieganiem epidemii COVID-19.

7. Uczestnicy biorący udział w rajdzie na terenie Słowacji są zobowiązani do przestrzegania przepisów tam obowiązujących.

8. Zasady Ochrony danych osobowych (RODO) dostępne są na stronie internetowej Magurskiego PN pod adresem: http://magurskipn.pl/index.php?d=artykul&kat=217&art=1498

9. Przesłanie fotografii jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich użycie przez Organizatora do celów informacyjnych, promocyjnych i rozliczenia projektu jak określono w §1 pkt 2.

10. Organizator zaleca stosowanie na trasie przejazdu kasku ochronnego oraz elementów odblaskowych

Liczba odsłon: 925


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Gminne ćwiczenia pożarnicze w Załężu
03 grudnia 2022
Dziś w  sobotę (3 grudnia) w Załężu odbyły się gminne ćwiczenia pożarnicze, w których br..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022