poniedziałek, 03 października 2022, imieniny: Eustachy, Gerard
Artykuły
Jasielski szpital zakupił nowoczesny tomograf komputerowy
13 sierpnia 2022 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

W środę, 10 sierpnia 2022 r., w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle podpisano umowę na dostawę nowoczesnego tomografu komputerowego dla Zakładu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej za kwotę niespełna 2,4 mln zł. Urządzenie to zapewni szybsze i bezpieczniejsze diagnozowanie pacjentów.

Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle Beata Trzop, w obecności Senator Alicji Zając, Posła do PE Bogdana Rzońcy i Starosty Jasielskiego Adama Pawlusia, podpisała umowę z firmą Simens Healthcare Spółka z o.o. na dostawę nowoczesnego tomografu komputerowego dla Zakładu Radiologii  i Diagnostyki Obrazowej jasielskiego szpitala.

Nowy aparat gwarantuje szybszą oraz skuteczniejszą diagnostykę i leczenie chorych. Zastosowana w nim najnowsza technologia zapewnia mniejszą inwazyjność badania pacjentów, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości diagnostyki. Umożliwia obniżenie dawki promieniowania i ilości stosowanych jodowych środków kontrastowych, co radykalnie wpływa na bezpieczeństwo pacjentów.

Zakup tomografu komputerowego był możliwy dzięki pozyskaniu środków z Ministerstwa Zdrowia - z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Wartość inwestycji tj. zakupu aparatu i wykonanie prac adaptacyjnych to 2 mln 390 tys. zł, przy dofinansowaniu w wysokości 1 mln 700 tys. zł.

Szpital Specjalistyczny w Jaśle w 2022 r. uzyskał wsparcie finansowe z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 na inne zadania inwestycyjne, tj. zakup: respiratora, 2 aparatów USG, centrali monitorującej, dekontaminatora powietrza oraz wykonanie rozbudowy istniejącej instalacji tlenowej. Łączna wartość otrzymanego dofinansowania to ok. 1 mln zł.

Liczba odsłon: 1193


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~emeryt  |  sobota, 13 sierpnia 2022 18:22
Bolesław nie osłabiaj się. Jak on będzie robił za swoje to go wtedy chwal ale to są NASZE PIENIĄDZE Z PODATKÓW. Rząd ani starosta nie ma swoich pieniędzy. proszę się douczyć skąd pochodzą pieniądze w budżecie państwa.
PODATKI< PODATKI I JESZCZE RAZ PODATKI.
#2  ~qw1  |  sobota, 13 sierpnia 2022 15:13
posłowie i senatorowie to niedługo będą hucznie obchodzić zakup 1 kg kaszanki przez Józka i zasypanie dwóch dziur
w kamienistej drodze pod lasem.... masakra
#3  ~Jola  |  sobota, 13 sierpnia 2022 13:29
A jaka jest w tym zakupie rola obojga parlamentarzystów?Czy tylko potrzebni są do zdjęcia bo zbliżają się wybory?
#4  ~Bolesław  |  piątek, 12 sierpnia 2022 21:59
Starosta coś robi dla szpitala, a włodarz miastav
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Głosuj na numer 9: Jasło – łączy nas krew
07 października 2022
10 projektów zgłoszonych przez mieszkańców Jasła  walczy o głosy w ramach Jasiels..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022