poniedziałek, 03 października 2022, imieniny: Eustachy, Gerard
Artykuły
13 sierpnia odbędzie się w Jaśle piknik wojskowy z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej
08 sierpnia 2022 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Zostań Żołnierzem RP” – pod takim hasłem 13 sierpnia odbędzie się w Jaśle piknik wojskowy z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Razem na piknik!

Na jasielskim rynku, 13 sierpnia w godz. 14.00-18.00 odbędzie się piknik, na którym będzie można zobaczyć to co w Wojsku Polskim najlepsze – będzie nowoczesny sprzęt (Leopard, Rak, Rosomak, Poprad, WR Langusta), grochówka oraz oczywiście sami bohaterowie dnia – żołnierze wszystkich rodzajów polskich sił zbrojnych. Będą atrakcje dla najmłodszych, młodzieży i dorosłych, pokazy wyszkolenia żołnierzy i walki wręcz. Muzeum Regionalne w Jaśle, udostępni w tym dniu wystawy związane z historią i tradycją oręża Wojska Polskiego – wstęp wolny. Dla każdego znajdzie się miejsce i każdy znajdzie tu coś ciekawego. Sami zobaczcie jak dziś wygląda Wojsko Polskie. A może i Wy dołączycie do naszych szeregów?

Zostań żołnierzem w swoje święto

Na pikniku w punkcie rekrutacyjnym będzie można rozpocząć karierę jako żołnierz. Wojsko Polskie będzie zachęcać do dołączenia do nowej formuły służby – dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Każdy będzie mógł sprawdzić jak wiele Wojsko Polskie może mu dać i kim może zostać w armii. A możliwości jest co nie miara – służbę można podjąć w każdym zakątku Polski i w dowolnie przez siebie wybranej specjalności. Zostań więc pancerniakiem, pilotem, marynarzem, żołnierzem cyberwojsk - kim tylko chcesz. Wybór należy do Ciebie.

W dniach 13-15 sierpnia Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Wojsko Polskie zaplanowało w całej Polsce liczne wydarzenia o charakterze państwowym, patriotyczno-religijnym, kulturalnym oraz rozrywkowym. Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/swieto-wojska-polskiego-2022

 

Liczba odsłon: 1421


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Głosuj na numer 9: Jasło – łączy nas krew
07 października 2022
10 projektów zgłoszonych przez mieszkańców Jasła  walczy o głosy w ramach Jasiels..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022