niedziela, 14 sierpnia 2022, imieniny: Alfred, Euzebiusz
Artykuły
Zmarł ks. misjonarz Ludwik Wypasek (1930 - 2022)
24 czerwca 2022 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego najstarszego księdza rodaka ks. misjonarza Ludwika Wypaska CSMA (1930 Bączal Górny - 2022 Krosno). Zmarł w 93. roku życia.

Został wyświęcony na kapłana w 1965 roku. W 1970 roku wyjechał na pionierską misję do Papui - Nowej Gwinei. Duszpasterzował też w kanadyjskim London, Warszawie - Bemowie, Krakowie - Nowej Hucie, Mydlnikach, Młochowie oraz parafii Ducha Świętego w Krośnie. Odszedł do wieczności w 93. roku życia. W momencie śmierci był drugim najstarszym Michalitą na świecie.

Pogrzeb śp. ks. Ludwika Wypaska odbędzie się w sanktuarium michalickim w Miejscu Piastowym; w poniedziałek 27 czerwca. Msza święta pogrzebowa o godz. 10:30, po której nastąpi odprowadzenie na cmentarz w Miejscu Piastowym.

Wyjazd autokaru na pogrzeb sprzed naszego kościoła - Parafia Bączal Dolny -  w poniedziałek o 8.30 Zapisy na wyjazd w zakrystii.

Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju.


Bliskim zmarłego księdza Ludwika składamy serdeczne wyrazy współczucia i modlitewnego wsparcia w dniach żałoby.

Red/https://baczaldolny.weebly.com/

 

Liczba odsłon: 640


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022