niedziela, 26 czerwca 2022, imieniny: Jan, Jeremiasz
Artykuły
Praca dorywcza Jasło - gdzie szukać zatrudnienia?
23 maja 2022 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Czy w niedużym mieście na Podkarpaciu można znaleźć pracę dodatkową? Jeśli mieszkasz w Jaśle, nie będziesz mieć problemu! Oferty pracy dorywczej dla kobiet i mężczyzn cały czas są dostępne.

Sprzedawca – nie tylko do dyskontu

Praca dorywcza w charakterze sprzedawcy jest jedną z częściej oferowanych w Jaśle. Pracowników poszukują zarówno sieci sklepów spożywczych, jak i sklepy odzieżowe, przemysłowe i tzw. wielobranżowe. W sezonie letnim zapotrzebowanie na sprzedawców okresowo rośnie, dlatego nie powinno być problemu ze znalezieniem pracy, zwłaszcza w godzinach wieczornych i w weekendy. Ofert można szukać tutaj: https://www.gowork.pl/praca/jaslo;l.

W charakterze sprzedawcy mogą być zatrudniane także osoby nieletnie, to dobra okazja dla młodzieży, by sobie trochę dorobić w wakacje.

Zdalny pracownik biurowy

Zdalna praca dodatkowa to coraz częściej poszukiwana forma zatrudnienia. Ten trend dotarł także do Jasła. Pracodawcy chętnie zatrudniają pracowników zdalnych, bo obniża to koszty prowadzenia biura, zaś sami pracownicy mogą łatwiej zorganizować sobie dzień, pracując z domu.

Do obowiązków zdalnego pracownika biurowego należy najczęściej odpowiadanie na maile, tworzenie raportów, czuwanie nad obiegiem dokumentów, czyli praktycznie to samo, co mógłby robić zza firmowego biurka.

Praca zdalna w innych zawodach

Nie tylko pracownicy biurowi mogą pracować zdalnie. Tak naprawdę ta forma zatrudnienia bardzo zyskała na popularności w czasie pandemii i obecnie coraz więcej osób chce pracować w ten sposób.

W Jaśle pojawiają się oferty pracy zdalnej związane z prowadzeniem sklepów internetowych, zdalną obsługą klienta (np. poprzez mail lub chat), prowadzeniem social mediów, copywritingu itp.

 Pokojowa – praca dodatkowa w szczycie sezonu turystycznego

Podkarpacie to region, w którym w sezonie letnim nie brakuje turystów. Szczególnie dużo jest ich w miesiącach wakacyjnych i wówczas hotele oraz pensjonaty szukają dodatkowych rąk do pracy. Pokojowe będą potrzebne już od czerwca, do końca września. Później zapotrzebowanie na ich usługi spadnie, by pojawić się ponownie w okolicach ferii zimowych. Pracę dodatkową w tym zawodzie często podejmują studenci.

Przedstawiciel handlowy

Praca przedstawiciela handlowego może mieć charakter stały lub dorywczy. W tym drugim przypadku otwierają się drzwi dla osób, które z różnych powodów szukają zatrudnienia na kilka godzin dziennie lub tygodniowo. Plusem pracy w charakterze handlowca jest elastyczny czas pracy, co idealnie wpisuje się w potrzeby pracownika dorywczego. Wynagrodzenie będzie zależne od osiąganych wyników, więc niewykluczone, że z czasem praca dodatkowa zamieni się w stałą.

Praca sezonowa przy zbiorach

Podkarpacie to nie tylko region turystyczny, ale też rolniczy. Co prawda większość rolników do żniw używa sprzętu zmechanizowanego, ale są i takie uprawy, w których niezbędna jest praca ludzkich rąk. Nie da się mechanicznie zrywać jabłek lub śliwek. Tu właśnie na scenę wkraczają pracownicy sezonowi, którzy chcą sobie trochę dorobić w sezonie letnim. Przy zbiorach zatrudnia się także osoby młode, niepełnoletnie, oczywiście za zgodą rodziców.

Artykuł sponsorowany.

Liczba odsłon: 926


Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Mundurowi z Tarnowa nagrali krótki film o bohaterskim żołnierzu z Jasielszczyzny
25 czerwca 2022
Uczniowie XVI Liceum Ogólnokształc ącego im. Armii Krajowej w Tarnowie w składzie Kacper Jedyn..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022