niedziela, 26 września 2021, imieniny: Cyprian, Euzebiusz
Artykuły
Już niedługo Dni Jasła i Dni Wina
05 sierpnia 2021 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Wyjątkowo w tym roku dwie największe imprezy miejskie Dni Jasła i Międzynarodowe Dni Wina, odbędą się tydzień po tygodniu. 22 sierpnia na jasielskim rynku rozpoczniemy Dni Jasła, by potem poprzez codzienne, dedykowane mieszkańcom propozycje, zakończyć świętowanie 28 i 29 sierpnia Dniami Wina.

W zeszłym roku, niestety, ze względu na panujące obostrzenia, nie mogliśmy zorganizować tych uroczystości. W tym roku również musimy stosować się do pewnych ograniczeń, stąd też postanowiliśmy w pewien sposób połączyć te dwie nasze największe imprezy miejskie. 

W niedzielę 22 sierpnia na jasielskim rynku odbędą się koncerty muzyczne. Wystąpią: SEILA, SAD SMILES, LANBERRY oraz zespół RAZ DWA TRZY.

23 sierpnia (poniedziałek) zapraszamy na warsztaty big-bandowe (czterodniowe), wakacyjny seans kinowy dla najmłodszych (kino JDK) oraz na akcję „CzytaMY! Plenerowa biblioteka dla dzieci i dorosłych, kiermasz książek używanych” (skwer przed budynkiem JDK/MBP).

Z kolei we wtorek 24 sierpnia, działający przy JDK Klub Ludzi z Pasją, zaprasza na wyjątkowe spotkanie z masażystą Pawłem Lamparskim „Mistrz świata masuje”.

W środę (25 sierpnia) Muzeum Regionalne w Jaśle zaprasza do Parku Miejskiego, Jasielski Dom Kultury organizuje „Wakacyjny pociąg do JDK - familijne animacje artystyczne” (wokół budynku JDK), CITiK zaprasza na spotkanie z blogerami „Zieloni w podróży”, a wieczorem odbędzie się koncert muzyki klezmerskiej (organizator MRJ, scena JDK).

W czwartkowe  popołudnie (26 sierpnia) zapraszamy na „Jasielskie wakacyjne spacery z przewodnikiem – Plac Żwirki i Wigury” oraz na koncert muzyki klasycznej (scena JDK).

Piątek (27 sierpnia) z kolei to dobry czas na uczestnictwo w spotkaniach organizowanych przez MBP „CzytaMY! Plenerowa biblioteka dla dzieci i dorosłych, kiermasz książek używanych” (skwer przed budynkiem JDK/MBP) oraz w spotkaniu autorskim z Arturem Andrusem w ramach projektu Biblioteki „Ojczysty – taki bystry!”. Wieczorem zaś odbędzie się koncert finałowy w wykonaniu uczestników warsztatów big-bandowych (taras JDK).

28 sierpnia (sobota) Klub Kulturalno-turystyczny JDK – zaprasza na wycieczkę rowerową z przewodnikiem „Okolicami Jasła”. 

Tegoroczne atrakcje Międzynarodowych Dni Wina w Jaśle:

5 - 6 sierpnia – VIII Konkurs Polskich Win

27 sierpnia – Dzień Otwartych Winnic

28 sierpnia – Koleją w Winne Klimaty (Pociąg – Koleją winne klimaty, który odjedzie ze stacji Kraków Główny o godzinie 8:30, połączy stolicę Małopolski i Jasło)

28 sierpnia – „Barwy wina” (warsztaty malarskie)

28 sierpnia – Z wizytą na winnicy miejskiej „Jasło”

28 – 29 sierpnia – Ogrody Winne i Jarmark Produktów Regionalnych, warsztaty degustacyjne, wystawy, korowód winiarski, pokazy i konkursy sommelierskie, pokaz ognia i animacje uliczne, seanse filmowe i spotkanie autorskie, food trucki.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na oddzielnych plakatach. 

Urząd Miasta w Jaśle 

Liczba odsłon: 1535


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~Bubu  |  czwartek, 05 sierpnia 2021 16:44
Jakie dni wina ? Jaboli w Jaśle już nie produkują ! Te parę /2-4/ malutkich winnic na obrzeżach powiatu to jest jakieś prywatne hobby....i na tym jest oparta promocja miasta ??
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Zakończenie sezonu motocyklowego 2021 w Dębowcu
26 września 2021
W niedzielę 26.09.2021 roku Msza Święta odprawiona w Bazylice Mniejszej Najświętszej Ma ryi Pann..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2021