sobota, 10 kwietnia 2021, imieniny: Apoloniusz, Daniel
Artykuły
Jeżeli chcesz być wcześniej zaszczepiony , nie rób badań na Covid-19
06 marca 2021 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Jeżeli chcesz być wcześniej zaszczepiony, nie rób badań na Covid-19.

Kto w Polsce jest mądrzejszy? Czy ten, który dbając o zdrowie i życie innych,  wykonał badania na Covid 19, przebywał na przymusowej izolacji domowej i został zarejestrowany  w systemie, czy ten, który chorował na Covid,  ale w obawie przed izolacją badań nie wykonał ?

Oczywiście, że ten drugi, gdyż to właśnie on będzie według zamierzeń rządzących  zaszczepiony  znacznie wcześniej i to dwukrotnie. Ten, który posłuchał władzy i dla dobra innych będąc bezobiawowym wykonał badania jest za to "karany". 

Minister Michał Dworczyk poinformował, że ozdrowieńcy będą szczepieni w pół roku po przebyciu zakażenia SARS-CoV-2 jedną dawką szczepionki.

Ci wszyscy mieszkańcy Polski, którzy chcąc być zaszczepieni wcześniej niż przed upływem pół roku, a podejrzewają, iż są zakażeni Covidem nie powinni wykonywać badań, gdyż w przypadku wyniku pozytywnego będą "w nagrodę" zaszczepieni dopiero za pół roku.

Ci zaś , którzy "przechorują" bez badania, bedą chodzić po ulicach i zakażać  innych,  będą zaszczepieni znacznie wcześniej i dwukrotnymi  dawkami. Gdzie tu sens i logika. 

Należy nadmienić, że zakażenia powtórne u ozdrowieńców w ciągu pierwszych 3 miesięcy od przechorowania COVID-19  zdarzają się. Ozdrowieńcy powinni mieć możliwość zaszczepienia i nie powinno im się tej możliwości blokować.

U tych osób może dojść do przełamania odporności poinfekcyjnej. Obcnie naukowcy nie są w stanie w 100 % odpowiedzieć na pytanie, kto i jak zareagował na zakażenie?  Niektórzy pacjenci po ciężkim przebiegu COVID-19 mają niski poziom przeciwciał, a osoby po zakażeniu bezobjawowym zakażeniu mają poziom przeciwciał wysoki. 

Obecnie naukowcy nie wiedzą, na ile przechorowanie zabezpiecza. W Wielkiej Brytanii nie ma takiego rozróżnienia i osoby, które przechorowały COVID-19 nie są dyskwalifikowane i jest im również oferowane szczepienie. Nikt nie może takiej osobie zabronić się zaszczepić. 

Red. 

Liczba odsłon: 1492


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~Czarek  |  sobota, 06 marca 2021 12:54
Komentarz nie na temat
#2  ~Odwagi  |  sobota, 06 marca 2021 11:52
To są właśnie rządy PIS-u!!!!!!!!!!!!!
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Konkurs: „Niepodległa, Niepokorna”
10 kwietnia 2021
Jasielski Dom Kultury już po raz trzeci organizuje Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej „Niep..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2021