sobota, 10 kwietnia 2021, imieniny: Apoloniusz, Daniel
Artykuły
Podziękowania dla Wójta Gminy Skołyszyn Bogusława Kręcisza
06 marca 2021 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Podziękowania dla Wójta Gminy Skołyszyn Bogusława Kręcisza

W imieniu Zarządu Powiatu w Jaśle oraz własnym bardzo serdecznie dziękuję Wójtowi Bogusławowi Kręciszowi i Radzie Gminy Skołyszyn za udzielenie pomocy finansowej na budowę linii kolejowej nr 166 Dębica – Jasło w wysokości 40 tys. zł.

Adam Pawluś - Starosta Jasielski 

Gmina Skołyszyn to kolejny samorząd, po Powiecie Jasielskim i Gminie Miejsce Piastowe, który zdecydował się wesprzeć tą ważną dla naszego regionu inwestycję. Linia kolejowa łącząca Jasło i Dębicę była planowana już ponad 100 lat temu, a obecnie jest realna szansa jej zrealizowania przez Samorząd Województwa Podkarpackiego w ramach Programu Kolej +.

Bogusław Kręcisz - wójt Gminy Skołyszyn 

Powstanie przedmiotowej linii kolejowej przełoży się na rozwój Województwa Podkarpackiego, zwłaszcza jego południowo – zachodniej części, a jej największym beneficjentem będą mieszkańcy naszego województwa.

Inwestycja zyskała rekomendacje wielu przedsiębiorców, którzy upatrują w niej duże korzyści ekonomiczne. Pisemnego poparcia udzieliły takie firmy jak Orlen Południe S.A., PKN Orlen S.A., Lotos Kolej sp. z o. o., Polski Bazalt S.A., PKP Cargo S.A. Południowy Zakład Spółki, Autosan Sp. z o. o., Krosno Glass S.A., Kronofloring sp. z o. o.

Powstanie linii ma szczególne znaczenie dla PKN ORLEN, ze względu na planowaną budowę nowoczesnej biorafinerii w Jedliczu.

Raz jeszcze serdecznie dziękuję za okazane wsparcie i liczę na dalszą owocną współpracę.

 

Starosta Jasielski

Adam Pawluś

 

Liczba odsłon: 2901


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~Czarek  |  sobota, 06 marca 2021 12:57
Pani wójt z Miejsca Piastowego jest w elitarnym klubie DUDA 2020. Nie każdego stać na wpisowe do tego klubu. Czasem trzeba dać ciała żeby się tam znaleźć. Czasem trzeba własną godność zszargać. Ale warto. Dobre żarcie za to dają.
#2  ~PISLAM  |  piątek, 05 marca 2021 20:05
To wójcina z Miejsca Piastowego lubi Pawlusia czy musi bo jest PISia ? Przecie to bez sensu. Dla Miejsca Piastowego ta inwestycja nie ma sensu. Ryzykuje że jej ludzie nie wybiorą za marnowanie ich pieniędzy.
#3  ~Krosno  |  piątek, 05 marca 2021 20:02
A nasz starosta odmówił Pawlusiowi. Bo u nas realizuje się rzeczywiście potrzebne uinwestycje a nie takie bezsensowne fanaberie jak u was w Jaśle.
#4  ~Seba  |  piątek, 05 marca 2021 19:21
Uffff całe szczęście bo by brakło:)
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Konkurs: „Niepodległa, Niepokorna”
10 kwietnia 2021
Jasielski Dom Kultury już po raz trzeci organizuje Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej „Niep..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2021