poniedziałek, 01 marca 2021, imieniny: Antoni, Feliks
Artykuły
Kto zorganizował akcję protestacyjną przed jasielskim szpitalem? My nie chcemy tutaj flagi Konfederacji - Zobacz film
21 stycznia 2021 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Kto zorganizował akcję protestacyjną przed jasielskim szpitalem? My nie chcemy tutaj flagi Konfederacji - mówiła jedna z uczestniczek akcji. 

Na proteście  przed jasielskim szpitalem zebrało się grupa kilkudziesięciu osób, która manifestowała swoją solidarność  z pracownikami Zespołu Ratownictwa Medycznego w Jaśle. Ratownicy medyczni są przeciwni planowanej reorganizacji  funkcjonowania Zespołu, która oznacza redukcję etatów.

Michał Kuchta - Klub Konfederacji Jasło 

Obecnie ratownicy medyczni zatrudnieni są w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle. Po zmianie czeka ich zawodową przyszłość. 

Reorganizacja spowoduje to, że jasielskich ratowników miałoby przejąć Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie.

Przewiduje się również zmiany w organizacji pracy, które mają polegać na wprowadzeniu dwuosobowych zespołów ratownictwa medycznego. Nowy podmiot deklaruje zatrudnienie 45 jasielskich ratowników. 19 ratowników z jasielskiego Pogotowia  znalazłoby się bez pracy. 

Wsparcie ratownikom medycznym okazali strażacy z kilku jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych  z powiatu jasielskiego. Przejechali oni wozami strażackimi z włączoną sygnalizacją świetlną i dźwiękową ulicą Lwowską.

Demonstracja trwała kilkadziesiąt minut, po czym jej uczestnicy opuścili teren Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

- Sprzeciwiamy się zmianom w obsadach kartek Pogotowia Ratunkowego. Może dojść do sytuacji, że karetki z gorszym wyposażeniem będą obsługiwać mieszkańców powiatu jasielskiego, a te "jasielskie" z bardzo dobrym wyposażeniem będą dysponowane do obsługi mieszkańców innych powiatów. Lokalne władze na czele ze Starostą Jasielskim nie zapewniły mieszkańców Jasła odpowiedniego bezpieczeństwa. Doprowadzi to do ograniczenia dostępności karetek. Karetki często nie są dostępne. Zdarzają się wędrówki karetek z Dukli, Jedlicza, czy Krosna - mówił Michał Kuchta z Jasielskiego Klubu Konfederacji.

Część zebranych osób żądała , aby została zwinięta flaga Konfederacji i na tym tle doszło do słownej sprzeczki pomiędzy uczestnikami akcji protestacyjnej. 

Jak walczyliśmy o prawa kobiet, to was z nami nie było  - stwierdziła jedna z kobiet.  

Nas żadne partie nie obchodzą. My walczymy o Pogotowie. Dlaczego reklamujecie tu partię? - pytała uczestniczka protestu. 

Po co się reklamować, jak nam chodzi tylko o ratowanie Pogotowia Ratunkowego - stwierdziła inna uczestniczka akcji protestacyjnej. 

Red. 

Liczba odsłon: 5350


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~Jasiek  |  sobota, 23 stycznia 2021 00:39
A dlaczego ci ludzie nie przestrzegają obostrzeń i ni maja miasteczek. Polecam ich policji i sanepidowi. Każdy pcha sie do koryta i ujawnia swoją facjate ?
#2  ~Pielęgniarka  |  sobota, 23 stycznia 2021 00:38
BRAWO KONFEDERACJA.
#3  ~Obserwator  |  sobota, 23 stycznia 2021 00:38
Szlag mnie trafia kiedy blokowane są komentarze , w których pisana jest prawda o plandemii.
#4  ~Obserwator  |  sobota, 23 stycznia 2021 00:36
PAJACAMI TO SĄ TYLKO CI, KTÓRZY UWAŻAJĄ, ŻE JEST DOBRZE TAK JAK JEST. POCHŁANIAJĄ WSZYSTKO CO WYPRODUKUJE CHŁANIAJĄ TVPIS I TVN A POTEM KIJEM PODAJĄ SOBIE ZAKUPY , OCZYWIŚCIE W KAGAŃCACH NA TWARZY, ŻEBY ICH "ŚMIERTELNY"WIRUS NIE DOPADŁ. NO I MAMY TO CO MAMY. PANDEMIA ZIDIOCENIA ,PROPAGANDY I STRACHU.A LUDZIE BEZ SZANS NA POMOC Z NFZ UMIERAJĄ NA ŚWINKĘ, SERCE, RAKA I INNE ,NICZYM NIE ZWIĄZANE Z WIRUSEM CHOROBY. WIEM CO PISZĘ.
#5  ~olo  |  piątek, 22 stycznia 2021 10:17
Ha ha konfederacja, ten gość z zwiniętą flagą nie ma maseczki i co
#6  ~kandydat na dyrektora  |  czwartek, 21 stycznia 2021 18:35
Pozamykać ich wszystkich. Nie wolno protestować i się spotykać. Jak Pawluś powie tak będzie. A jak już bede dyrektorem to pozwalniam nie tylko ratowników ale też ortopedów i pediatrów. Już sie umuwiłem z A.K. że mi pomoże.
#7  ~Łukasz  |  czwartek, 21 stycznia 2021 16:31
Pani ze "spontanicznych" strajków kobiet i wszystko jasne... Czyli miała by do powiedzenia tylko "je*** PiS" zapewne
#8  ~Artek  |  czwartek, 21 stycznia 2021 14:52
Żyjemy w demokratycznym kraju i jak można zabraniać komuś przyjścia z flagą? Każdy sobie może przyjść z jaką chce, ważne że wspiera protest. Zresztą reakcja zebranego tłumu pokazała, że ludzie są zadowoleni z obecności klubu konfederacji i z wypowiedzi jej lidera. Te panie mają chyba coś nie po kolei
#9  ~??????  |  czwartek, 21 stycznia 2021 14:22
Czyżby Pani o nicku dragoness
#10  ~Stach  |  czwartek, 21 stycznia 2021 14:08
Na pytanie: Kto zorganizował akcję protestacyjną przed jasielskim szpitalem? Odpowiem, że po przeczytaniu treści postu i komentarzy wynika, że chyba UFO.
#11  ~Pikuś Pan  |  czwartek, 21 stycznia 2021 13:20
Po zmianie czeka ich zawodową przyszłość.

To chyba dobrze, że czeka ich zawodowa przyszłość?
#12  ~PanM  |  czwartek, 21 stycznia 2021 12:56
Konfederacja nie wspierała Strajku Kobiet, bo wiedzieli, że organizatorem była Marta Lempart. Dużo kobiet gdy się dowiedziało o tym po fakcie, nie były zadowolone. Mieszają ludziom w głowach i nic więcej. Ludzie nie dajcie się manipulować przez te zakłamane i sprzedane media i portale! Wyłączcie je i włączcie myślenie.
#13  ~Obserwator  |  czwartek, 21 stycznia 2021 12:43
Cd.
Okazało się, że te dwie uczestniczki, które nie potrafiły niczym zabłynąć, tylko narobiły szumu reprezentowały lewicę.

Lider Konfederacji Michał Kuchta po wypowiedzeniu się otrzymał gromkie brawa ze strony tłumu, po czym spokojnie wyjaśnił dwóm krzykaczkom, że Kluby Konfederacji nie są partią polityczną, tylko ruchem społecznym, który przeciwstawia się takim zmianom jak te w jasielskim pogotowiu.

#14  ~Gard  |  czwartek, 21 stycznia 2021 12:36
Warto dodać że tylko dwi osoby miały jakieś problemy do konfederacji a reszta ludzi była wdzięczni że przyszli i jako jedyni zabrali głos bo organizatorzy jakoś zniknęli ?

A te dwie niezadowolone panie to te które kiedyś organizowały tęczowy protest w Jaśle na który przyszło 4 osoby
#15  ~Wiesia  |  czwartek, 21 stycznia 2021 11:36
Nie jestem w żadnej partii, nie popieram niektórych pajaców z Konfederacji, ale jej członkowie mieli prawo uczestniczyć w proteście. A poza tym: Brawo dla Strażaków! Tak trzymać!
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Kto jest przeciwny rozwojowi powiatu jasielskiego ?
27 lutego 2021
25 lutego br. odbyła się XL Sesja Rady Powiatu w Jaśle. Najważniejszymi tematami poruszanymi podczas..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2021