poniedziałek, 01 marca 2021, imieniny: Antoni, Feliks
Artykuły
Poseł Elżbieta Łukacijewska broni pracowników Pogotowia Ratunkowego w Jaśle - A co robią w tej sprawie inni parlamentarzyści
16 stycznia 2021 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

W związku z trudną sytuacją epidemiologiczną i w obawie o właściwą opiekę i bezpieczeństwo mieszkańców południa Podkarpacia, Elżbieta Łukacijewska Poseł do Parlamentu Europejskiego podjęła interwencję, dotyczącą sytuacji pracowników ratownictwa medycznego w Jaśle.

Elżbieta Łukacijewska - poseł do Parlamentu Europejskiego

,,Z prośbą o interwencję w tej sprawie zgłosili się do mnie przedstawiciele Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego w Jaśle, którzy zaniepokojeni są dezorganizacją systemu PRM w powiecie jasielskim, obniżeniem jakości i ogólnej wydolności PRM oraz możliwą redukcją zatrudnienia ratowników do około połowy obecnego stanu”- mówi europoseł Łukacijewska.

W związku z centralizacją ratownictwa medycznego w naszym województwie m.in.: w ramach powiatu jasielskiego i krośnieńskiego trwają rozmowy dotyczące przejęcia przez Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie zespołów PRM działających pod nadzorem Szpitalu Specjalistycznego w Jaśle, budząc stanowczy protest Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego w Jaśle.

,,Mam świadomość nieuniknionych przekształceń związanych z powstaniem ujednoliconego Wojewódzkiego Centrum Powiadamia Ratunkowego. Nie może się to jednak odbywać kosztem dobrze działających struktur, zwłaszcza teraz, kiedy sytuacja zagrożenia epidemicznego wymaga od ratowników sprawdzonych i niezawodnych procedur”- stwierdza Poseł Łukacijewska.

W związku z powyższym, w oficjalnych pismach, Poseł Elżbieta Łukacijewska zwróciła się do Wojewody Podkarpackiej Ewy Leniart, Dyrektora Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Rzeszowie Roberta Bugaja oraz Dyrektora SPPR w Krośnie Andrzeja Jurczaka z prośbą o przedstawienie podstawy prawnej, która nie pozwala aby pogotowie w Jaśle w dalszym ciągu pozostawało podwykonawcą SPPR w Krośnie na zbliżonych, do obecnie obowiązujących, warunkach. Europosłanka pyta również na mocy jakich przepisów członkowie przejmowanych zespołów ratownictwa medycznego mają rozwiązać obecne umowy o pracę i podpisać zupełnie nowe. Jaka jest gwarancja tego, że w dłuższej perspektywie utrzymają oni swoje stanowiska pracy lub też nie zmienią się ich warunki.

Ponadto Europoseł Łukacijewska zaapelowała o wypracowanie rozwiązania, które nie będzie wprowadzało chaosu do systemu ratownictwa medycznego. Jej zdaniem, w związku z trwającą pandemią COVID-19 jest on już wystarczająco obciążony.

„Ratownicy medyczni są na pierwszej linii walki z koronawirusem. Zadaniem zwierzchników jest stworzenie im najlepszych możliwych warunków pracy, które pozwolą ratować zdrowie i życie mieszkańców. Tymczasem ratownicy w Jaśle muszą walczyć o przyszłość swoją i swoich rodzin, dla których często są jedynymi żywicielami. Obawiają się redukcji etatów, a co za tym idzie zwolnień. Alarmowali mnie również o planowanych zmianach jeżeli chodzi o zmniejszenie ilości ratowników w karetce z trzech osób do dwóch. Warto się zastanowić, jak wpłynie to na jakość ich pracy. Czas pandemii to nie czas na eksperymenty z ratownictwem medycznym i optymalizację systemu.” - podkreśla Łukacijewska.

Ewa Mrugała

 

 

Liczba odsłon: 3345


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~Jaslanin  |  środa, 20 stycznia 2021 20:40
Nie w temacie, ale do jednego z komentarzy:
PiS w Jaśle nie rozwiążą,.bo to byłaby ostatnia rzecz, wszystkim już rozwiązane, i to nie z zwinny Tuska.
Ciekawe od.kiedy opozycja zacznie mówić o winach Kaczyńskiego c innego.pisuara?
#2  ~michel  |  wtorek, 19 stycznia 2021 20:50
Związki zawodowe są nieszczęściem tego systemu. W jednym ze szpital naliczyłem ich 11. "Bohaterzy" pracują na czterech etatach w trzech firmach na raz i protestują bo posypią się układy i układziki.
#3  ~glen  |  poniedziałek, 18 stycznia 2021 18:11
Jeżeli interweniuje PO, na pewno sprawa zakończy się porażką.
#4  ~Wolność i Niepodległość  |  poniedziałek, 18 stycznia 2021 08:58
Trzeba być dnem intelektualnym by wierzyć w chociaż jedno słowo kłamcom z PiS PO SLD i PSL. W Polsce głupców nie brakuje, to się znowu nabiorą na ustawkę propagandową.
#5  ~kom  |  niedziela, 17 stycznia 2021 14:55
Politycy PiS nie mogą nic zrobić, bo to pomysł rządu
i wojewody, która rząd reprezentuje. Nie mogą występować
przeciwko swoim, a pani poseł może sobie na to pozwolić,
choć nic to nie da.
#6  ~kom  |  niedziela, 17 stycznia 2021 14:55
Politycy PiS nie mogą nic zrobić, bo to pomysł rządu
i wojewody, która rząd reprezentuje. Nie mogą występować
przeciwko swoim, a pani poseł może sobie na to pozwolić,
choć nic to nie da.
#7  ~pisior  |  niedziela, 17 stycznia 2021 14:46
boguś siedzi w brukseli i całkiem stracił wpływy lokalne. tak samo jak zalewska w wałbrzychu. tylko czekać jak kaczor rozwiąże struktury w jaśle. bo kolesiostwo i załątwianie pracy dla znajomych i rodziny jeszcze gorsze.
#8  ~kalkulator  |  niedziela, 17 stycznia 2021 13:48
Może i PO likwidowało zakłady ale co to ma wspólnego z ta sytuacją, a zapomnialem obecne i przyszłe problemy Jasielskich ratowników to wina TUSKA. !!!
#9  ~zx  |  niedziela, 17 stycznia 2021 11:45
obłuda i pokazówka Szkoda ze za rządów po nawet nie wiedzieli gdzie lezy podkarpacie a teraz wielka obronczyni phi
#10  ~gdzie  |  niedziela, 17 stycznia 2021 10:30
Czy ktoś wie, dlaczego nic nie robi Boguś!!!!!!!!!!!!!!!!!!
#11  ~Wiciu  |  niedziela, 17 stycznia 2021 10:20
Ha, ha ! Dobre sobie, popatrzcie jaka obrończyni, chyba własnych kolesi. Platforma broniła tak przez 8 lat, że likwidowali w Jaśle co się tylko dało, a jak się nie dało to przenosili w inne regiony kraju. Pani Łukacijewska - fałsz, obłuda, zakłamanie !
#12  ~TylkoCrosno  |  niedziela, 17 stycznia 2021 09:36
Pogotowie pod Krosno = wyższy poziom świadczonych usług
#13  ~Sieka  |  niedziela, 17 stycznia 2021 09:11
No i widzicie drodzy mieszkańcy powiatu polityk z innego powiatu
walczy o ratowników a nasze gwiazdy z PiSu zdolne tylko do
udziału w odbiorach i poświęceniach palcem nie kiwnęli
#14  ~Obserwator  |  niedziela, 17 stycznia 2021 09:05
Brawo dla pani poseł- dziékujemy. A co z politykami z ziemi jasielskiej?
#15  ~Gosc  |  niedziela, 17 stycznia 2021 00:56
Choc jeden polityk cos probuje zrobic...
A gdzie jasielska elita Pisu????
#16  ~milczy  |  sobota, 16 stycznia 2021 19:05
Pawluś też chciałby obronić ale nic nie może. Nie może nawet wywalić z roboty dyrektora Burbelki bo ten sam się zwolnił. Biedaczek
#17  ~Jan  |  sobota, 16 stycznia 2021 18:50
Inni mają to głęboko...
#18  ~zsz  |  sobota, 16 stycznia 2021 18:34
A dlaczego nie robiła Pani interwencji jak właśnie Pani partia PO likwidowała zakłady pracy i zwalniano ludzi z Rafineri, Pektowinu, Gamratu i wielu innych zakładów pracy, gdzie również pracownicy musieli walczyć o przyszłość swoich rodzin dla których często byli jedynymi żywicielami. Niewiarygodne
#19  ~red  |  sobota, 16 stycznia 2021 16:37
ZAAPELOWAŁA! Pomóż finansowo i jeszcze z rok pociągną, nie dłużej. Ekonomii nie da się oszukać.
#20  ~wyborca  |  sobota, 16 stycznia 2021 15:53
Jeśli Pani Europoseł Łukaciejewska pilotuję tę sprawę, to nie będą się jej wtrącać inni Parlamentarzyści.
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Kto jest przeciwny rozwojowi powiatu jasielskiego ?
27 lutego 2021
25 lutego br. odbyła się XL Sesja Rady Powiatu w Jaśle. Najważniejszymi tematami poruszanymi podczas..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2021