Jasielska Straż Miejska w Jaśle posiadała na stanie samochód marki Ford oraz Peugeot. Za środki w kwocie 150 tysięcy złotych, które pochodziły z budżetu Miasta, zakupiono nowy samochód Ford Transit Custom.
Do jakich celów będzie wykorzystywany zakupiony samochód - pytali na ostatniej Sesji radni Rady Miasta Jasła.
Kazimierz Wiśniowski - komendant Straży Miejskiej w Jaśle
Przypominamy, że odbiór samochodu marki Ford Transit Custom miał nastąpić w grudniu 2020 roku.
Zamówienie nie zostało zrealizowane w terminie, z uwagi na krótki okres realizacji tego zamówienia - mówił na Sesji Kazimierz Wiśniowski.
Nowy samochód ma podwyższony dach i jest przystosowany do przewozu osób oraz zaopatrzenia w czasie prowadzonych działań kryzysowych. Może służyć do przewozu worków, pomp oraz zaopatrzenia dla poszkodowanych mieszkańców.
Komendant Straży Miejskiej w Jaśle Kazimierz Wiśniowski przedstawił radnym obecną sytuację kadrową.
Obecnie w Straży Miejskiej w Jaśle zatrudnionych jest 16 funkcjonariuszy ( w tym komendant) oraz ośmiu pracowników cywilnych. Komendant Wiśniowski oświadczył, że zasoby ludzkie systematycznie się kurczą. W ostatnich latach ze służby odeszło czterech funkcjonariuszy, a zadań nie ubywa. Strażnicy będą skupiać się na zintensyfikowaniu działań w zakresie kontroli spalania w kotłach oraz kontroli gospodarki odpadami - mówił Kazimierz Wiśniowski.
Jasło ul. Niegłowicka - luty 2015, zdj. arch.
Przypominamy, że do końca grudnia 2015 roku Straż Miejska w Jaśle miała prawną możliwości kontroli fotoradarowej kierowców.
Informujemy, że tylko w 2012 roku Straż Miejska w Jaśle nałożyła mandaty karne za wykroczenia ujawnione przez urządzenia rejestrujące na kwotę 797.499,00 złotych.
Łączna ilość nałożonych mandatów karnych w 2014 r. przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji ujawnionych przez urządzenia rejestrujące - 1839 szt. na kwotę 204.595,00 złote.
Do dnia 18.11.2012 r. nałożono 8401 mandatów na kwotę 924.815,00 zł (są to mandaty zarówno za przekroczenie prędkości, niewskazanie sprawcy oraz za przejazd na czerwonym świetle).
W 2011 roku nałożono 4309 mandatów za przekroczenie prędkości na kwotę 401 935,00 złotych.
W latach ubiegłych obciążenie pracą miało wynikać z faktu obsługi fotoradarów. Niemniej jednak od stycznia 2016 roku Straż Miejska nie ma uprawnień do pomiaru prędkości i obsługi fotoradarów, przez co może podejmować działania w innym zakresie.
Jest jeszcze jedna znacząca i wymierna korzyść. Przez fakt odebrania Straży Miejskiej uprawnień do kontroli fotoradarowej, w kieszeniach mieszkańców Jasła pozostało kilka milionych złotych.
Po zaprzestaniu kontroli fotoradarowej przez Straż Miejską w Jaśle nie zwiększyła się liczba wypadków, a wręcz nie było ich w ogóle, w tym przy ulicy Niegłowickiej w Jaśle.
Red.
Liczba odsłon: 802
ale na zdjęciu peżot