sobota, 23 stycznia 2021, imieniny: Jan, Klemens
Artykuły
Starosta Jasielski Adam Pawluś dziękuje europosłowi Bogdanowi Rzońcy
27 listopada 2020 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Dziś odbyła się XXXIV  Sesja Rady Powiatu w Jaśle. Obradom przewodniczył Robert Snoch. Na sali przebywał europoseł Bogdan Rzońca. 

Europoseł Bogdan Rzońca poinformował radnych o przyznaniu dla Podkarpacia kwoty  ponad 7 mln euro na usuwanie skutków czerwcowej powodzi.

Bogdan Rzońca - europoseł z ramienia Prawa i Sprawiedliwości 

Co mówił europoseł Bogdan Rzońca

- Jestem dzisiaj Waszym gościem. Chciałem podziękować za dobrą współpracę. Chcę Wam przekazać dobrą nowinę. Rząd Polski po czerwcowej powodzi na Podkarpaciu złożył w Brukseli stosowne dokumenty i otrzymał 7,07 mln euro. Poszkodowani będą mogli po te środki sięgnąć - mówił europoseł Bogdan Rzońca. 

Adam Pawluś - Starosta Jasielski 

Co mówił Starosta Jasielski Adam Pawluś 

- Panie pośle. Dziękujemy za te działania, które pozwolą nam pozyskać te środki. Szpital jasielski został podtopiony i być może również z tych środków będzie możliwość wykonania odwodnienia. Prosimy o więcej.  Dziękuję również za pomoc i wsparcie, które doprowadzi do budowy linii kolejowej Jasło - Dębica. Inwestycja ta będzie kosztować w granicach 1 mld złotych. Ta inwestycja może przyczynić się do rozwoju powiatu jasielskiego. Podziękowania składam także Marszałkowi Województwa Podkarpackiego Władysławowi Ortylowi -  mówił Adam Pawluś. 

Radni podjęli uchwałę w sprawie zmiany Uchwały budżetowej Powiatu Jasielskiego na 2020 roku.

Radni wyrazili zgodę na wynajęcie części nieruchomości gruntowej, stanowiącej własność Powiatu Jasielskiego, położonej w Trzcinicy oraz zgodę na wynajęcie części nieruchomości gruntowej, stanowiącej własność Powiatu Jasielskiego.

Radni podjęli uchwałę w sprawie Rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2021. 

Radni podjęli w sprawie ustalenia obowiązujących na terenie Powiatu Jasielskiego w 2021 roku wysokości opłat za usunięcie pojazdu z drogi i jego przechowywania na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów powstałych w wyniku odstąpienia od wykonania dyspozycji usunięcia pojazdu.

Radni powierzyli Gminie Kołaczyce realizacji zadania z zakresu pomocy społecznej. 

Radni podjęli uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zaciągnięcie na rok 2021 zobowiązań na pokrycie kosztów związanych z  konserwacją dźwigów, konserwacją urządzeń PPOŻ i transmisji alarmów, konserwacją kotłowni, zakupem żywności oraz utylizacją nieczystości w Domu Pomocy Społecznej w Foluszu.

Radni wyrazili zgodę na przystąpienie do realizacji oraz zabezpieczenie środków finansowych na pokrycie wkładu własnego w projekcie pn. „AKTYWNOŚĆ szansą na zatrudnienie w powiecie jasielskim” przez Powiat Jasielski - Powiatowy Urząd Pracy w Jaśle. Na pokrycie wkładu własnego przeznaczono kwotę do 100 000,00 złotych.

Radni podjęli uchwały w sprawie powierzenia Gminie Krempna, gminie Nowy Żmigród,  gminie Osiek Jasielski, gminie Dębowiec, gminie Jasło, gminie Skołyszyn, gminie Brzyska zadania zarządzania drogami powiatowymi w zakresie bieżącego i zimowego utrzymania chodników w ciągu dróg powiatowych na terenie tych gmin. Powiat przeznaczy na ten cel ponad 524 tys. złotych. 

Radni zatwierdzili Program Naprawczy Szpitala Specjalistycznego w Jaśle na lata 2020 - 2021.

Ewa Wawro - radna Rady Powiatu w Jaśle 

Co mówiła radna Ewa Wawro 

- Analizowałam dane zawarte w Programie Naprawczym. To jest fikcja. Co my tu mamy? W 2018 roku - 4 mln netto straty. Po co wprowadzaliśmy Program Naprawczy? To jest jakaś fikcja. Sami się z siebie nabijamy. Od 3 lata pracownicy ratują szpital. Ratują tym, że się im zabiera pieniądze z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. 

Grzegorz Pers - Członek Zarządu Powiatu w Jaśle 

Co mówił radny Grzegorz Pers

- Chciałem zwrócić uwagę w jakich warunkach szpital obecnie działa. Ponadto nikt nie planował pandemii. Mamy obecnie  42 łóżka covidowe oraz łóżka respiratorowe. Łatwo krytykować. Pracownicy przyłożyli się do tego, że jednostka samorządowa nie dopłaca. Ale tak jest w innych szpitalach. Czy lepiej dogadać się ze Związkami i utrzymać miejsca pracy, czy też zwalniać ludzi. Oddział Diabetologii jest jedynym na Podkarpaciu. To jest sukces dyrektora Burbelki. Muszę wspomnieć o inwestycjach. Za 8 lat rządów Burbelki bardzo dużo wykonano - Blok Operacyjny, remont Chirurgii, remonty innych Oddziałów. W tych warunkach otoczenia zewnętrznego jest dobrze - mówił Grzegorz Pers, Członek Zarządu Powiatu w Jaśle. 

Jan Urban - radny Rady Powiatu w Jaśle 

Co mówił radny Jan Urban 

 - Przysłuchiwałem się wypowiedzi Grzegorza Persa, który wypowiedział słowa "Trzeba się temu przyjrzeć" . Przyjmujemy  program na zasadzie "sztuka dla sztuki". To Zarząd jest tym podmiotem, który winien egzekwować Program Naprawczy. 

Michał Burbelka - dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle 

Co mówił radny Krzysztof Buba    

- Mam uwagi co do wypowiedzi Grzegorza Persa. Co do podziału 10 mln złotych, to pielęgniarki chyba z tego podziału nie były zadowolone. Co będzie jeżeli Powiat Jasielski przestanie dopłacać do inwestycji w szpital. 

Bożena Macek - Lubaś - radna Rady Powiatu w Jaśle

Co mówiła radna Bożena Macek- Lubaś  

- Zwracam uwagę na pozbawianie pracowników Szpitala środków z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.  Przecież pracownicy na niższym szczeblu nie zarabiają " kokosów". Pieniędzy należy szukać gdzie indziej, a nie zabierać ich pracownikom z ZFŚS. 

Adam Paluś dziękuje

Adam Pawluś podał, że Szpital Specjalistyczny w Jaśle posiada 54 łóżka covidowe. Starosta podziękował dyrektorowi szpitala i całemu personelowi za zaangażowanie w walce z pandemią. 

Adam Pawluś podziękował także pracownikom Domu Pomocy Społecznej w Foluszu.  Starosta poinformował o tym, że w DPS zakażonych było ponad 80 mieszkańców. Obecnie 2 mieszkańców przebywa w izolacji,  a jedna osoba hospitalizowana jest  w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle. Obecnie sytuacja w DPS  jest stabilna, gdyż tylko dwóch pracowników jest w kwarantannie. 

Dziękuję wszystkim, którzy angażują się w walkę z COVID-19 - zakończył Adam Pawluś.

Red. 

 

Liczba odsłon: 2430


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~Belzebub  |  poniedziałek, 30 listopada 2020 19:42
🤔🤫🤣🤣🤣
#2  ~JA  |  sobota, 28 listopada 2020 23:37
J...ać PIS pozdrawiam
#3  ~Sieka  |  sobota, 28 listopada 2020 21:03
To ile tych łóżek Covidowych jest? Pers mówi 42 Pawluś
54 . Kto da więcej?
#4  ~vv  |  sobota, 28 listopada 2020 11:01
wazeliniarstwo n2
#5  ~glen  |  sobota, 28 listopada 2020 10:27
Niektórzy radni są w Radzie Powiatu ze 20 lat, a szpital ma dalej długi. Czy ci długoletni radni pomogli szpitalowi. Jakiś przykład , jakaś inicjatywa, jakiś pomysł .....NIC ? Proszę nie zasłaniajcie się - najlepszymi pomysłami - czyli wszech obecnym milczeniem. Proszę próbować, czasem nawet osioł ryknie jak lew.....
#6  ~CoToDa  |  sobota, 28 listopada 2020 09:23
To jasielski szpital nie ma do tej pory odwodnienia? Pewnie jak niema odwodnienia to i niema pionowej izolacji ścian poniżej gruntu !!. Ładnie zrobiono ocieplenie, porobiono wypustki, błonia, woda stoi, zacieka i efekty widać "gołom rynkom abo łokiem"
#7  ~a.lechowski  |  sobota, 28 listopada 2020 07:56
Za co Starost dziękuje Europosłowi? "Rząd Polski po czerwcowej powodzi na Podkarpaciu złożył w Brukseli stosowne dokumenty i otrzymał 7,07 mln euro. Poszkodowani będą mogli po te środki sięgnąć - mówił europoseł Bogdan Rzońca ". z naciskiem na " będą mogli po te środki sięgnąć ".
#8  ~wyborca  |  piątek, 27 listopada 2020 19:57
To kto w końcu w Brukseli te pieniądze załątwił Elżbieta Łukacijewska z Soliny, czy Bogdan Rzońca z Jaśle? Kto mówi prawdę
#9  ~Mario  |  piątek, 27 listopada 2020 19:28
Głowno prowda!
Elka z Cisnej hajs załatwiła!
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Piłkarze Czarnych Jasło dostali tylko 68 tys. złotych, a siatkarze aż 160 tys. złotych dotacji
22 stycznia 2021
Komisja konkursowa dokonała podziału środków dla klubów działających na terenie Miasta..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2021