sobota, 23 stycznia 2021, imieniny: Jan, Klemens
Artykuły
Na co jaślanie przeznaczą pół miliona złotych? Głosowanie jeszcze tylko do 7 grudnia
27 listopada 2020 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Jeszcze tylko do 7 grudnia można głosować na projekty zgłoszone w ramach Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego i zdecydować na co przeznaczone zostanie pół miliona złotych.  W tegorocznej edycji rywalizuje 6 projektów – każdy z nich ma jeszcze szansę na zwycięstwo. Głosować mogą, zarówno elektronicznie, jak i tradycyjnie, mieszkańcy Jasła od 13 roku życia. 

Decyzja, który projekt będzie realizowany, zależy tylko i wyłącznie od Państwa zaangażowania i aktywności, bo każdy projekt ma jeszcze szansę na zwycięstwo. Uprawnionych do głosowania jest ok. 30 tysięcy osób, a do tej pory oddano około 600 głosów. Głosowanie trwa - wszystko leży w Państwa rękach.

Do wyboru są dwie metody: 

elektroniczna (bez wychodzenia z domu) pod adresem www.konsultacje.um.jaslo.pl 

Przy rejestracji konieczne jest utworzenie konta pełnego i dokładne wypełnienie poszczególnych pól  formularza. W przypadku pytań i trudności prosimy o kontakt pod nr tel. 13 44 86 319, bądź mailowo konsultacje@um.jaslo.pl

tradycyjna (w budynku Urzędu Miasta, ul Rynek 12) - konieczny jest dowód osobisty. 

Oddawanie mieszkańcom decyzji w dysponowaniu kwoty pół miliona złotych wiąże się z odpowiedzialnością społeczną i odpowiedzialnym podejściem do głosowania każdego z nas. Niestety mimo to zdarzają się przypadki oszukiwania, które są natychmiast wyłapywane. Pozwala to na podawanie dokładnych i rzetelnych wyników głosowania. 

Przypominamy zasady i warunki głosowania:

• głosować mogą mieszkańcy Jasła od 13 roku życia

• głosuje się jednorazowo na wybrany projekt z listy

• wygrywają te projekty, które otrzymały największą liczbę głosów, a koszt ich realizacji mieści się w wyznaczonej puli 500 tys. zł

• lista zwycięskich projektów zostanie ogłoszona najpóźniej 14 grudnia br.

Projekty, na które można oddać głos: 

1: Nabierz tężyzny pod tężnią – Jasło oddycha zdrowo –  378,5 tys. zł (lokalizacja: park linowy, osiedle Jasło-Gądki) zakłada budowę i uruchomienie tężni solankowej o wymiarach 11 x 1,3 x 3,6 metrów. 

2: Jasielska liga e-sportu - 72 tys. zł (rywalizacja internecie) to organizacja eliminacji osiedlowych oraz turnieju o mistrzostwo Miasta Jasła w e-sporcie.

3: Franciszkańskie kolędowanie z Alicją Majewską i Włodzimierzem Korczem – 35,7 tys. zł (lokalizacja: Sanktuarium św. Antoniego – Kościół Franciszkanów Jaśle) zakłada organizację koncertu kolęd Alicji Majewskiej, Włodzimierza Korcza oraz Strzyżowskiego Chóru Kameralnego w Sanktuarium Św. Antoniego w Jaśle.

4: Murale dla mieszkańców Jasła - 35 tys. zł (lokalizacja: wskazana przez mieszkańców) przewiduje namalowanie kilku/kilkunastu murali w lokalizacjach wskazanych przez mieszkańców Jasła.

5: Pumptrack - budowa asfaltowego toru rowerowego w Jaśle - 499 tys. zł (lokalizacja: osiedle Sobniów) – tor (o długości ok. 150 metrów) umożliwia jazdę na rowerach, deskorolkach, rolkach czy hulajnogach.

W ramach projektu ma powstać również wiata rowerowa oraz ogrodzenie wokół obiektu.

6: Budowa oświetlenia toru rolkowego na terenie MOSiR w Jaśle - 170 tys. zł zakłada 

budowę na ternie obiektu 15 słupów oświetleniowych z oprawami LED.

Uwaga: szczegółowe opisy dot. projektów znajdują się na stronie www.konsultacje.um.jaslo.pl 

Ze względu na obowiązujący na terytorium RP stan epidemii zachęcamy do oddawania głosów elektronicznie, za pomocą Miejskiego Systemu Konsultacji Społecznych. 

Głosuj i decyduj, jak ma się zmieniać nasze miasto! 

Urząd Miasta w Jaśle 

Liczba odsłon: 727


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~X  |  sobota, 28 listopada 2020 18:31
Tylko Sobniow wygrywa
#2  ~cv  |  piątek, 27 listopada 2020 19:13
Tężnia dla każdego ..reszta projektów dla wybrańców..
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Piłkarze Czarnych Jasło dostali tylko 68 tys. złotych, a siatkarze aż 160 tys. złotych dotacji
22 stycznia 2021
Komisja konkursowa dokonała podziału środków dla klubów działających na terenie Miasta..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2021