sobota, 23 stycznia 2021, imieniny: Jan, Klemens
Artykuły
Zbiornik w Krempnej będzie odmulony
30 listopada 2020 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło
Krempna od zawsze była bardzo atrakcyjnym miejscem wypoczynku. Tu przyjeżdżali turyści z całego kraju. Atrakcją był zbiornik wodny. Zamulenie zbiornika spowodowało to, że zbiornik praktycznie zniknął. Niezbędnym więć stało się jego odmulenie - odtworzenie koryta rzeki i samego zalewu. Takiemu rozwiązaniu sprzeciwiają się "pseudoekolodzy".  Zbiornik Wodny Krempna, Listopad 2020 Prawie 50 lat temu zakończono budowę zbiornika wodnego w Krempnej. Jego budowę rozpoczęto w 1968 roku, a zakończono w roku 1971. Zapora na rzece Wisłoce stanowi zamknięcie tego zbiornika. Służy ona do piętrzenia wody, która jest wykorzystywana dla celów rekreacyjnych i przeciwpowodziowych.

Zbiornik Wodny Krempna, Listopad 2020 

Jest to zarazem  zbiornik małej retencji, który składa się z zapory betonowej i ziemnej.  Cztery upusty znajdujące się w korpusie betonowej zapory zamykane są metalowymi oraz drewnianymi zasuwami.

Zbiornik Wodny Krempna, Listopad 2020  Kiedyś zalew w Krempnej stanowił jedną z głównych atrakcji w powiecie Jasielskim. Był miejscem wędkowania, gdzie wiele osób aktywnie wypoczywało nad wodą. W rejonie zbiornika powstało szereg ośrodków wypoczynkowych, które dziś świecą pustkami, z uwagi na brak wody w zalewie.

Zbiornik Wodny Krempna, Listopad 2020 

Poprzedni remont zalewu w Krempnej  miał miejsce w 2006 roku, kiedy to wywieziono ponad 25 tys. metrów sześciennych mułu odtwarzając zalew i koryto rzeki Wisłoki. Wówczas to naprawiono zasuwy, które miały umożliwiać spuszczanie wody z dna zbiornika i utrudnić jego ponowne zamulenie, co okazało się nieskuteczne.  Zbiornik Wodny Krempna, Listopad 2020  Co w sprawie odmulenia zbiornika powiedziała nam  Sekretarz Gminy Krempna Kaarzyna Maciejczyk  - Odmulenie zbiornika w Krempnej odbędzie się w okresie wczesno- wiosennym 2021 roku w II etapie prac związanych z realizacją projektu pn. "Zagospodarowanie zbiornika wodnego w Krempnej na rzece Wisłoce" - stwierdziła Sekretarz Gminy Krempna.  Zbiornik Wodny Krempna, Listopad 2020  - Powyższe jest podyktowane faktem, że decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację w/w przedsięwzięcia wraz z dokumentacją została przekazana do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie po wniesieniu skargi na decyzję przez Towarzystwo Ochrony Przyrody - powiedziała Katarzyna Maciejczyk. Zbiornik Wodny Krempna, Listopad 2020  - Decyzja o spuszczeniu wody ze zbiornika została podjęta po wystąpieniu deszczy nawalnych w październiku br. Nie panuje się spiętrzać zbiornika do czasu podjęcia prac związanych z odmuleniem - poinformowała nas Katarzyna Maciejczyk, Sekretarz Gminy Krempna. Zbiornik Wodny Krempna, Listopad 2020 

Zbiornik Wodny Krempna, Listopad 2020 

Zbiornik Wodny Krempna, Listopad 2020 

Zbiornik Wodny Krempna, Listopad 2020  Zbiornik Wodny Krempna, Listopad 2020  Red. 

Liczba odsłon: 1736


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~Gosc  |  środa, 02 grudnia 2020 00:18
To odmulanie to jaka głupota do następnej powodzi albo większego deszczu pa pa
#2  ~krempnianin  |  wtorek, 01 grudnia 2020 13:00
To nieładnie nazywać ludzi z wyższym wykształceniem kierunkowym pseudoekologami, bo oni są specjalistami w zakresie ochrony przyrody. Trzeba się wzajemnie szanować, a przekonywać się na argumenty, a nie obrażać jedni drugich.
#3  ~look  |  wtorek, 01 grudnia 2020 07:24
Ja to bym takiego ekologa na srodek wypierdzielił w ten muł pajace jedne a nie ekolodzy
#4  ~Google  |  poniedziałek, 30 listopada 2020 21:46
Można lepiej kadrować zdjęcia nic nie widać sam muł rzeczny
#5  ~Jaslanin  |  poniedziałek, 30 listopada 2020 20:59
Boguś mówi Bankowy, a tak nie mniej śmiesznie to ostatnio ponoć załatwił pieniądze dla pl z UE na powodzie, tylko nasi lokali nie umieją o nie wystąpić więc na jasielska ziemię nie przyjdą, ale podziękowania Boguś za to od starosty dostał już.
#6  ~wyborca  |  poniedziałek, 30 listopada 2020 20:21
To jest zasługa Pani poseł Marii Kurowskiej. A co dla powiatu robi Boguś?
#7  ~Belzebub  |  poniedziałek, 30 listopada 2020 19:40
To ta Krempna koło Desznicy?
#8  ~V  |  poniedziałek, 30 listopada 2020 18:30
Nie przejmować się eko terrorystami którzy są sponsorowani przez Soroza do niszczenia Polski naród to wie doskonale...
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Piłkarze Czarnych Jasło dostali tylko 68 tys. złotych, a siatkarze aż 160 tys. złotych dotacji
22 stycznia 2021
Komisja konkursowa dokonała podziału środków dla klubów działających na terenie Miasta..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2021