niedziela, 26 czerwca 2022, imieniny: Jan, Jeremiasz
Artykuły
600-lecie wsi Myscowa. Poseł Maria Kurowska przekazała czek na kwotę 30 000 złotych dla OSP Myscowa
05 września 2020 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

W Domu Strażaka w Myscowej odbyła się wyjazdowa, uroczysta Sesja Rady Gminy Krempna. Sesja została zwołana z  okazji 600-lecia wsi Myscowa.  Poseł Maria Kurowska z Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry przekazała dla OSP czek  na kwotę 30 000 złotych. 

Myscowa - wrzesień 2020 

Na Sesji poruszany był  temat budowy zbiornika Kąty-Myscowa. 

poseł Maria Kurowska 

Co mówiła poseł Maria Kurowska 

Szanowni, Drodzy Państwo zgromadzeni na tym pięknym jubileuszu 600-lecia. Taki jubileusz napawa dumą mieszkańców całej gminy, ale nade wszystko miejscowości. Myślę, że warto o tym pamiętać. Warto rozwijać swoją małą Ojczyznę, tak aby następne pokolenia kiedyś też mogły być z tego dumne. Szanowni Państwo! Słyszeliśmy - 1200 mieszkańców przed wojną, niestety tylko dwustu kilku obecnie. A więc Myscowa wymaga jakiegoś nowego wyzwania. Wymaga tego, aby nastąpiło takie wydarzenie i taka inwestycja, która pozwoli na  rozwój tej miejscowości. Zatem trzeba nam się wszystkim zastanowić, czy budowa zbiornika Kąty-Myscowa jest  szansą dla tej miejscowości, czy też nie. Trzeba sobie to głęboko przedyskutować. Bo czasem w życiu jest tzw. pięć minut. Pięć minut dla nas w życiu osobistym, ale czasem może być to pięć minut dla danej miejscowości. A więc przemyślmy to wszyscy, przedyskutujmy, abyśmy wybrali dobry kierunek i żebyśmy to pięć minut wykorzystali. Szanowni Państwo! Dzisiaj, kiedy jest jubileusz, to są  gratulacje. Gratulacje serdeczne dla wszystkich, którzy tworzyli na przestrzeni wieków tą miejscowość, którzy stworzyli podwaliny, abyście Państwo byli dumni, abyście dzisiaj świętowali swój jubileusz. Oprócz okolicznościowego grawertu, chcę Państwu przekazać coś konkretnego, coś finansowego. Ponieważ mam kontakt z miejscową Strażą Pożarną i wiem, że się tutaj Straż zmaga z różnymi problemami finansowymi, to tak sobie pozwolę, że na ręce Pani sołtys złożę grawerton, a na ręce Pana wójta przekazuję czek na 30 000 złotych, aby Straż mogła się doposażyć na tym terenie i w tej miejscowości - mówiła poseł Maria Kurowska.  

Art.spons. 

Liczba odsłon: 4101


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Mundurowi z Tarnowa nagrali krótki film o bohaterskim żołnierzu z Jasielszczyzny
25 czerwca 2022
Uczniowie XVI Liceum Ogólnokształc ącego im. Armii Krajowej w Tarnowie w składzie Kacper Jedyn..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022