czwartek, 24 września 2020, imieniny: Gerard, Maria
Artykuły
Inwestycje drogowe i mostowe powiatu jasielskiego w 2021 roku
10 sierpnia 2020 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Rada Powiatu Jasielskiego przegłosowała uchwały w sprawie przystąpienia do realizacji i zabezpieczenia środków finansowych na realizację zadań inwestycyjnych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych oraz realizacji i zabezpieczenia środków finansowych na realizację projektu pt. „Odkryte dziedzictwo kulturalne i przyrodnicze powiatu jasielskiego i miasta Svidnik”.

Rada Powiatu zebrała się w piątek, 7 sierpnia 2020 r., na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek Zarządu Powiatu. Najważniejszym punktem obrad były zmiany w planie dochodów i wydatków budżetu Powiatu Jasielskiego spowodowane kolejnymi zadaniami inwestycyjnymi.

W lipcu br. Wojewoda Podkarpacki ogłosiła nabór wniosków na budowę, przebudowę lub remont dróg powiatowych i gminnych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Powiat Jasielski może aplikować o środki z tego funduszu na realizację trzech inwestycji, przy dofinansowaniu w wysokości 60 %.

Na piątkowej sesji radni przyjęli uchwałę w sprawie przystąpienia do realizacji i zabezpieczenia środków finansowych na realizację zadań inwestycyjnych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W ramach tego zadania będą realizowane:

Rozbudowa drogi powiatowej Nr 1864R Grudna –gr. wojew. – Kunowa – Pusta Wola – Przysieki wraz z budową mostu na rzece Ropie w miejscowości Przysieki,

Przebudowa drogim powiatowej Nr 1850R Jasło – Łajsce – Zręcin w km 7+510 – 9+379 w miejscowości Umieszcz i Glinik Polski,

Przebudowa drogim powiatowej Nr 1869R Osobnica – Pagórek w km 0+000 – 0+780 w miejscowości Osobnica.

Szacuje się, że udział kosztów własnych (40% wartości) w realizacji tych inwestycji to 7 620 000 zł, przy czym w roku 2021 byłaby to kwota 4 800 000 zł, a w 2022 – 2 820 000 zł.

Zadania te będą realizowane pod warunkiem uzyskania dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych.

Radni zdecydowali również o przystąpieniu do realizacji i zabezpieczenia środków finansowych na realizację projektu pt. „Odkryte dziedzictwo kulturalne i przyrodnicze powiatu jasielskiego i miasta Svidnik”.

Projekt ten jest projektem partnerskim Powiatu Jasielskiego i Miasta Svidnik, przy udziale Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle.

Efektem jego realizacji będzie utworzenie w Foluszu infrastruktury zapewniającej uzupełnienie transgranicznych szlaków, poprzez przebudowę istniejącego budynku gospodarczego do pełnienia funkcji kompleksowego zaplecza sanitarnego oraz pomieszczeń magazynowych dla turystów i uczestników wydarzeń promujących dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze.

Zakres projektu obejmuje również warsztaty rzemiosła, turystykę pieszą i muzealną, promującą atrakcje przyrodnicze i kulturalne terenu pogranicza oraz transgraniczny folklor m.in. poprzez organizację występów regionalnych zespołów pieśni i tańca.

Wartość projektu to 70 000 euro. Przy czym przewiduje się dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w kwocie 220 840 zł oraz z budżetu państwa w wysokości 12 990,61 zł, zaś wkład własny powiatu wyniesie 75 345,39 zł.

Projekt ten będzie realizowany pod warunkiem uzyskania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG VA Polska – Słowacja 2014 – 2020.

Starosta Jasielski Adam Pawlus podziękował radnym za poparcie wniosków, które przyczynia się do poprawy infrastruktury drogowej w powiecie.

Powiat Jasło 

Liczba odsłon: 2029


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~JANNN  |  wtorek, 11 sierpnia 2020 17:00
A gdzie budowa drogi LEŚNEJ i znowu chcecie nas oszukać.
#2  ~Obserwator  |  wtorek, 11 sierpnia 2020 10:06
Do True.. Czy na pewno chodzi Tobie o 993. Jeśli myślisz o drodze przez Kąty to jest droga Nr.992 (droga wojewódzka ) to jaki udział żądasz od Rady Powiatu . Co na to natomiast NASI WYBRAŃCY w wyborach robią w tym kierunku w końcu N A S I R E P R E Z E N T A N C J I !!!!!!!!!!!!
#3  ~True  |  wtorek, 11 sierpnia 2020 00:33
A kiedy 993? Slepi do h.ja jestescie czy co?
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Nabór projektów do budżetu obywatelskiego zakończony
23 września 2020
Zakończył się nabór propozycji projektów do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego na 202..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020