czwartek, 24 września 2020, imieniny: Gerard, Maria
Artykuły
Wystawa Natalii Fischer i Małgorzaty Samborskiej w MalGaleri
08 sierpnia 2020 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

 W MalGaleri w Jaśle, można oglądać nową wystawę młodych artystek : Natalii Fischer i Małgorzaty Samborskiej „juniorki”. 

      Natalia Fischer, z domu Samborska urodziła się w Krakowie w 1984 roku. Wiele lat mieszkała w Jaśle, gdzie ukończyła  I Liceum Ogólnokształcące. Obecnie mieszka w Berlinie, gdzie studiuje Zarządzanie w Kulturze i Nauce.

       W swoich pracach inspiruje się lekkością i kolorami natury. Sztuka jest dla Niej sposobem rozwijania własnej kreatywności i wyrażania swojej osobowości. Poprzez zabawę barwą, fakturą, kształtem ilustruje świat wewnętrznych przeżyć i emocji. Ostatnio zajmuje się także „kolażem”. Fascynuje Ją struktura różnych materiałów oraz łączenie ich z własnoręcznie robionym zdjęciami. 

   Małgorzata Samborska „juniorka” (urodzona we Wrocławiu – obecnie mieszka w Krakowie) jest hafciarką. Łączy haftowane opisy z aplikacji randkowych z kolorowymi tkaninami. Nieustannie  zadziwia Ją jak mało i  jednocześnie jak dużo można powiedzieć o sobie i świecie w jednym zdaniu.  Zafascynowała Ją językowa strona aplikacji randkowych. Dużo się  mówi o zdjęciach, o ocenianiu  po  wyglądzie,  powierzchowności. Ale czy tekst może powiedzieć więcej niż zdjęcia? Czy może nie mówiąc niby nic, powiedzieć  wszystko? 

     O Jej haftach można pomyśleć jak o kolażu, albo bardziej nawet jak o zabawie w dokładanie warstw  kontekstów, znaczeń. Kontekst tekstu z aplikacji randkowej  połączony kolorem i wzorem tkaniny, wyhaftowany ręcznie, umieszczony potem w  kontekście  jakiegoś  miejsca, ściany, pokoju, osoby. Coś pewnego na stałe czy nie tego koniec końców wszyscy szukamy?

Wystawę artystek można oglądać do końca września 2020r. w MalGalerii po wcześniejszym kontakcie tel: 502 138 602 lub 501 703 102 

Zapraszamy.

Liczba odsłon: 970


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Nabór projektów do budżetu obywatelskiego zakończony
23 września 2020
Zakończył się nabór propozycji projektów do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego na 202..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020