sobota, 08 sierpnia 2020, imieniny: Cyryl, Emil
Artykuły
Votum zaufania dla Zarządu Powiatowego w Jaśle
13 lipca 2020 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

W dniu 10 lipca br., podczas XXVII Sesji Rady Powiatu, radni udzielili votum zaufania i absolutorium Zarządowi Powiatu za 2019 r.

Podczas sesji Rady Powiatu po rozpatrzeniu Raportu o stanie Powiatu Jasielskiego za 2019 rok i debacie radni udzielili votum zaufania Zarządowi Powiatu w Jaśle. Za głosowało 15 radnych, 6 było przeciw.

Radni zajęli się rozpatrzeniem sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Powiatu Jasielskiego za 2019 rok. Wysłuchano opinii o wykonaniu budżetu i wniosku Komisji Rewizyjnej w sprawie absolutorium oraz opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej o wniosku Komisji Rewizyjnej i opinii Komisji Stałych Rady Powiatu o wykonaniu budżetu.  Następnie radni przystąpili do głosowania nad udzieleniem absolutorium dla Zarządu Powiatu. Podczas głosowania było obecnych  21 radnych, za głosowało 15 radnych, 6 było przeciw.

Rada Powiatu w Jaśle dokonała zmiany uchwały budżetowej Powiatu Jasielskiego na 2020 rok przyjmując 10 tys. zł od Orlenu Południe na zakup osuszaczy, które będą stanowić wyposażenie powiatowego magazynu przeciwpowodziowego. Sprzęt ten będzie udostępniany bezpłatnie osobom, które zostały poszkodowane podczas ostatniej powodzi.

Radni podjęli decyzję o przeznaczeniu 122 tys. zł uzyskanych z PFRON na zadanie pn.: „Modernizacja budynku użytkowanego przez Warsztaty Terapii Zajęciowej „Program wyrównywania różnic miedzy regionami III”.

Radni zdecydowali także o przyznaniu 16 tys. zł na zadanie pn.: „Zakup centrali telefonicznej dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle”.

Adam Pawluś, Starosta Jasielski, w imieniu całego Zarządu, podziękował radnym za udzielone votum zaufania i absolutorium.

Powiat Jasło

 

Liczba odsłon: 695


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Wystawa Natalii Fischer i Małgorzaty Samborskiej w MalGaleri
08 sierpnia 2020
 W MalGaleri w Jaśle, można oglądać nową wystawę młodych artystek : Natalii Fischer i Małgorzat..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020