piątek, 25 września 2020, imieniny: Aurelia, Franciszek
Artykuły
Jasielskie szkoły przygotowane na przyjęcie uczniów klas 1-3
23 maja 2020 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Uczniowie klas 1-3 mogą wrócić do szkół w poniedziałek, 25 maja. Jasielskie szkoły są przygotowane na prowadzenie zajęć opiekuńczo-wychowawczych z elementami dydaktyki. Decyzja czy dzieci pojawią się w szkołach zależy od rodziców. 

Wszystkie miejskie szkoły są gotowe na przyjęcie uczniów 1-3, jednak z otrzymanych od rodziców deklaracji wynika, że w poniedziałek do szkół wróci około 50 dzieci z 1131, które uczą się w tych klasach, czyli niespełna 4,5 proc. – Nie ma dużego zainteresowania rodziców, aby posłać swoje dzieci do szkół na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Średnio zdeklarowało się od 3 do 23 osób z jednej szkoły. Niemniej jednak cały czas czekamy na kolejne zgłoszenia do czego zachęcamy - mówi Elwira Musiałowicz-Czech, zastępca burmistrza Jasła.  

Wytyczne, których przestrzeganie ma zapewnić uczniom, nauczycielom i pracownikom szkół bezpieczne warunki w zorganizowaniu pracy w czasie pandemii, zostały opracowane przez Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Urząd Miasta w Jaśle

Liczba odsłon: 1261


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~Violetta  |  sobota, 23 maja 2020 16:42
Nauczyciel bez zrobionego testu (jego wyniku) nie ma prawa wstępu do szkoły. Miasto nie ma pieniędzy na testy to niech je znajdzie.
#2  ~wyborca  |  piątek, 22 maja 2020 19:53
Czy wzorem Łodzi burmistrz zlecił wykonanie testów nauczycielom? Co będzie jak dziecko zostanie zakażone i zakazi rodziców i dziadków? Kto za to odpowie?
#3  ~ela  |  piątek, 22 maja 2020 16:43
Gotowe? Czy zapewniają wszystkie środki ostrożności? Czy nauczyciele jak zwykle mają się sami wyposażyć? Pracują na swoim sprzęcie prawie 3 miesiące, więc władza rozumie, że i tak się przygotują.
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Zaproszenie do Konkursu Plastycznego Magurskiego Parku Narodowego 2020
25 września 2020
Magurski Park Narodowy w roku 2020 obchodzi Jubileusz – 25 lat działalności. To czas podsumowa..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020