czwartek, 28 maja 2020, imieniny: Augustyn, Wiktor
Artykuły
Komunikat Zakładu Karnego w Jaśle - Zakaz zatrudnienia poza zakładem, zakaz widzeń oraz zakaz odprawiania nabożeństw i udzielania posług religijnych
07 kwietnia 2020 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Poniżej publikujemy Komunikat dyrektora Zakładu Karnego w Jaśle, w sprawie podjętych działań w celu  przecięcia dróg szerzenia się choroby zakaźnej wywoływanej przez wirus COVID-19 .

Mając na uwadze ogłoszenie na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii oraz w związku z koniecznością podjęcia działań zapobiegawczych, w celu unieszkodliwienia źródeł zakażenia i przecięcia dróg szerzenia się choroby zakaźnej wywoływanej przez wirus COVID-19 (SARS-CoV-2), w związku z wystąpieniem na obszarze województwa podkarpackiego potwierdzonych przypadków zarażenia wirusem COVID-19 (SARS-CoV-2) oraz kierując się zaleceniami wydanymi przez Głównego Inspektora Sanitarnego.

1. Zgodnie z zarządzeniem nr 22/2020 Dyrektora Zakładu Karnego w Jaśle z dnia 06.04.2020 r., począwszy od dnia 06.04.2020 r.od godziny 15.00, na terenie Zakładu Karnego w Jaśle, na okres kolejnych 24 dni t.j. do dnia 30.04.2020r. do godziny 15.00 z ewentualną możliwością przedłużenia o kolejne dni, wstrzymuje się m.in.:

- zatrudnienie osadzonych poza terenem jednostek penitencjarnych;

- udzielanie osadzonym widzeń;

- odprawianie nabożeństw i udzielanie posług religijnych.

2. Ewentualne przedłużenie ograniczeń wskazanych w punkcie 1, nastąpi na zasadach określonych w art. 247 § 2 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny wykonawczy.

3. Ograniczenia, o których mowa w pkt. 1, są niezbędne dla minimalizowania zagrożeń epidemiologicznych, wynikają z rekomendacji służb sanitarnych i uwzględniają potrzebę ochrony życia i zdrowia osadzonych i ich rodzin, a także funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej.

4. Zakład Karny Jaśle podejmie wszelkie możliwe do realizacji działania, dostosowane do swoich możliwości, mające na celu kompensację wprowadzonych ograniczeń, a osobom pozbawionym wolności zostaną m.in. poszerzone uprawnienia do utrzymywania kontaktów z najbliższymi za pomocą środków komunikacji internetowej oraz telefonicznej.

ZK Jasło 

Liczba odsłon: 1142


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Rząd ogłosił trzeci etap łagodzenia obostrzeń
27 maja 2020
Już od 18 maja będziemy mogli skorzystać z usług fryzjera i kosmetyczki, a także pójść do res..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020