czwartek, 28 maja 2020, imieniny: Augustyn, Wiktor
Artykuły
MIMO PIĘKNEJ POGODY - NIE ORGANIZUJ WYCIECZEK I POZOSTAŃ W DOMU
07 kwietnia 2020 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

Jasielscy policjanci podczas nadchodzącego weekendu, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, obejmą szczególnym nadzorem miejsca, w których mogą tworzyć się duże skupiska ludzi. Policjanci będą częściej widoczni w rejonach parków i skwerów. Odwiedzą także miejscowości atrakcyjne turystycznie takie jak - Folusz czy Krempna. Apelujemy, by mimo pięknej pogody ograniczyć organizowanie wycieczek i pozostać w domu.

Od 1 kwietnia br., zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia obowiązują nowe ograniczenia w poruszaniu się w przestrzeni publicznej. Warto jednak zaznaczyć, że wprowadzone obostrzenia nie są skierowane przeciwko społeczeństwu. Ich głównym celem jest zapewnienie ludziom bezpieczeństwa poprzez zminimalizowanie zagrożenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. 

W związku z trwającą pandemią koronawirusa, w świetle nowych przepisów nie można swobodnie przemieszczać się poza celami bytowymi, zdrowotnymi i zawodowymi. Ograniczenia głównie dotyczą m.in.:

Zakazu wychodzenia z domu osób do 18. roku życia bez opieki dorosłego.

Zakazu korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich.

2 metry – minimalna odległość między pieszymi. Wyłączeni z tego obowiązku będą: rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13 roku życia), a także opiekunowie osób niepełnosprawnych lub niemogących się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.

Ograniczenia dotyczące limitów pasażerów. W zbiorowym transporcie publicznym obowiązuje już zasada „tyle pasażerów, ile połowa miejsc siedzących w pojeździe”. Rozszerzony ten wymóg jest także na pojazdy, które mają więcej niż 9 miejsc siedzących, w tym transport niepubliczny – np. dowożących do pracy w zorganizowany sposób, czy prywatnych przewoźników.

Przed nami kolejny weekend, który z pewnością będzie obfitował w piękną, słoneczną pogodę. Dla wielu osób to niewątpliwie zachęta do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu oraz organizowana wycieczek do miejscowości atrakcyjnych turystycznie takich jak - Folusz oraz Krempna. Rodzi to z pewnością ryzyko, że w tych miejscach tworzyć się będą duże skupiska ludzi. 

Policjanci od jutra będą częściej odwiedzać takie miejsca. Przy pomocy urządzeń nagłaśniających skierują do mieszkańców apel o zachowanie rozsądku i wykazanie odpowiedzialnej postawy. W sytuacjach rażących naruszeń prawa będą wyciągać surowe konsekwencje. Zróbmy wszystko, aby policjanci nie byli zmuszeni do podejmowania rygorystycznych działań. 

Apelujemy, by stosować się nowych wytycznych, zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz bliskich i pozostać w domach. 

pw

Liczba odsłon: 865


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Rząd ogłosił trzeci etap łagodzenia obostrzeń
27 maja 2020
Już od 18 maja będziemy mogli skorzystać z usług fryzjera i kosmetyczki, a także pójść do res..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020