środa, 03 czerwca 2020, imieniny: Ferdynand, Wawrzyniec
Artykuły
4 osoby zmarły, w tym 2 w szpitalu w Łańcucie. 1905 osób zakażonych
30 marca 2020 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

W Polsce nie żyją kolejne 4 osoby z powodu zakażenia koronawirusem. Dwie z nich zmarły w szpitalu w Łańcucie.

 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 43 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem.

 

 Potwierdzone przypadki dotyczą  9 osób z województwa dolnośląskiego, 8 osób z województwa śląskiego, 6 osób z województwa  lubelskiego, 5 osób z województwa  małopolskiego, 4 osób z wwojewództwa  podlaskiego, 3 osób zwojewództwa  lubuskiego, 3 osób z województwa świętokrzyskiego, 3 osób z województwa  wielkopolskiego oraz po 1 osobie z województwa warmińsko-mazurskiego oraz pomorskiego. 

Obecnie w Polsce jest 1905 osób zakażonych.   26 osób zmarło.

Ministerstwo Zdrowia podaje, że zmarła  32-letnia kobieta i 80-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie, 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu oraz 83-letnia kobieta ze szpitala w Tychach.Wszyscy pacjenci mieli współistniejące choroby.

Koronawirus na Podkarpaciu

- Z przykrością informujemy o dwóch zgonach w szpitalu w Łańcucie. To kobieta lat 32 i mężczyzna lat 80. Osoby miały choroby współistniejące. Szczegóły zostaną podane przez szpital w Łańcucie w oświadczeniu na stronie szpitala.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 6539 osób, a 10616  poddane jest kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 72 osób. Od początku  wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 2022  testów. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 76 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 - informuje Małgorzata Waksmundzka-Szarek, Rzecznik Prasowy Wojewody Podkarpackiego.

Red. 

Liczba odsłon: 1257


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~wyborca  |  poniedziałek, 30 marca 2020 09:38
Kiedy będzie robionych tyle testów co w Niemczech?????????? Większa ilość testów pokaże prawdziwe oblicze zakażen w Polsce
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Saletyni nie rezygnują ze Spotkania Młodych w Dębowcu
02 czerwca 2020
Hasło „#ODKRYWCY&rdq uo; będzie towarzyszyć 33 Saletyńskiemu Spotkaniu Młodych, które od..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020