wtorek, 31 marca 2020, imieniny: Balbina, Beniamin
Artykuły
Jasło : Olejem silnikowym palił w piecu
27 lutego 2020 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

We wtorek, 18 lutego dyżurny Straży Miejskiej w Jaśle otrzymał zgłoszenie o możliwości spalania odpadów niedozwolonych w piecu CO oraz częstym i silnym zadymieniu z komina domu, mieszącego się przy jednej z ulic na terenie miasta Jasła. Jak się okazało, na miejscu był właściciel posesji i w jego obecności przeprowadzono kontrolę spalania w piecu CO. Podczas kontroli strażnicy stwierdzili, że mężczyzna spalał w piecu…zużyty olej silnikowy. Z interwencji sporządzono protokół i nałożono na właściciela posesji najwyższy możliwy mandat w wysokości 500 zł.

Straż Miejska z pełną surowością będzie karać osoby, które pomimo ostrzeżeń wciąż palą w piecach odpady, pozbywając się ich niezgodnie z obowiązującymi przepisami. W przypadku jednoznacznego stwierdzenia, że „paliwem” tym są niedozwolone odpady, Straż Miejska nakłada mandat na sprawcę takiego spalania. Natomiast w sytuacji, gdy zachodzi podejrzenie spalania odpadów zabronionych, pobierane są próbki popiołu celem przekazania ich do analizy chemicznej. Zapowiadamy również wtórne kontrole w miejscach, w których wykryto już palenie śmieci i innych niedozwolonych odpadów.

sm 

Liczba odsłon: 2004


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~ja  |  piątek, 28 lutego 2020 07:51
No ale nowość - połowa warsztatów tak ma - albo oficjalnie piec na olej opałowy i spalany olej silnikowy - nawet kilka hurtowni motoryzacyjnych oferowało takie piece swoim klientom po bardzo konkurencyjnych cenach - albo sami dorabiają dysze i dawaj - także w zwykłych kozach - popiołu nie ma:)
#2  ~WP  |  piątek, 28 lutego 2020 00:53
Ciekawe jak wygląda popiół ze spalenia oleju silnikowego?
#3  ~WP  |  piątek, 28 lutego 2020 00:50
Ale jajo. Gostek w kotle na paliwo stałe spalał olej. Jeszcze kocioł z automatyką !!! Patent !!!
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Mamy 1200 respiratorów, 49 laboratoriów wykonujących badania - mówi minister Łukasz Szumowski
30 marca 2020
Jesteśmy na początku tej drogi, ale w dużym stopniu od nas zależy jak ona będzie wyglądała - m&oacut..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020