niedziela, 23 lutego 2020, imieniny: Damian, Łazarz
Artykuły
Czy dojdzie do połączenia jasielskich szkół w zespoły? - Miasto Jasło dopłaca do jednego ucznia SP nr 7 kwotę 6 855 złotych
23 stycznia 2020 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Samorządy wydają duże środki na funkcjonowanie oświaty. Największą pozycję w wydatkach stanowią wynagrodzenia dla nauczycieli. Najwyższa dopłata z budżetu Miasta Jasła do jednego ucznia występuje w  Szkole Podstawowej nr 7 w Jaśle przy ul. Jana z Dukli i  wynosi  6 855 złotych złotych.

 

Elwira Musiałowicz-Czech - zastępca burmistrza Miasta Jasła 

W 2019 roku Miasto Jasło otrzymało subwewncję oświatową w kwocie 29 899 539,47 złotych, a wydatki wyniosły 53 086 269,47 złotych.

Z budżetu Miasta Jasła wydatkowano kwotę 16 591 392,81 złote. 

Grażyna Idzik - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle 

Najoszczędnieszym gospodarzem jasielskich szkół jest dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 Jaśle  przy ul. Piotra Skargi Grażyna Idzik. Jasielski. Podatnik do jednego ucznia tej szkoły dopłaca rocznie tylko 392 złote. 

 

Miasto Jasło jako organ prowadzący szkoły podstawowe i przedszkola funkcjonujące na terenie miasta, celem zmniejszenia kosztów oświatowych już od kilku lat prowadzi racjonalną politykę zatrudnienia nauczycieli w szkołach. Nauczyciele kierowani są do uzupełnienia etatów do mniejszych placówek oświatowych, są przenoszeni pomiędzy szkołami w zależności od potrzeb edukacyjnych, dostosowuje się zatrudnienie nauczycieli do ilości uczniów w szkołach -   poinformowała nas Elwira Musiałowicz - Czech, zastępca burmistrza Jasła. 

- W poprzednich latach proponowano łączenie szkół w zespoły, proponowano utworzenie wspólnej obsługi finansowej dla wszystkich szkół prowadzonych przez Miasto Jasło jednakże propozycje nie zostały zaakceptowane przez Radę Miejską Jasła.

Obecnie na bieżąco prowadzone są kontrole racjonalności wydatków finansowych w szkołach.

Ponadto przeprowadzona jest analiza porównawcza stanu oświaty w Mieście Jaśle. Dane zostaną przedstawione Radzie Miejskiej Jasła, a wyciągnięte wnioski będą stanowić podstawę do podejmowania działań zmierzających do zmniejszenie kosztów oświatowych - podała Elwira Musiałowicz-Czech.

Red. 

 

 

Liczba odsłon: 3416


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~Jaślanka  |  poniedziałek, 27 stycznia 2020 21:40
Najlepiej pozamykajcie wszystkie szkoły! To dopiero będzie oszczędność!
Szkoła to nie zakład produkcyjny! Oświata NIGDY nie była dochodowa.
Wolę dokładać na wykształcenie dzieci niż na niektóre z idiotycznych pomysłów urzędników :/
#2  ~Alicja  |  sobota, 25 stycznia 2020 12:33
W Urzędzie niech się nauczą liczyć, bo jak się zestawi ze sobą te ich wyliczenia, to nic się nie zgadza. Ktoś coś ściemnia.
#3  ~referent  |  piątek, 24 stycznia 2020 11:13
Ze szkołami trzeba zrobić porządek. Subwencja państwowa ma wystarczyć i kropka, a nie wszystko zwala się na samorządy, ale kasy się nie daje!
#4  ~rok  |  czwartek, 23 stycznia 2020 17:36
Do wszystkich szkół należy znieść jakiekolwiek dopłaty z UM.Na wszystko powinna wystarczyć subwencja ministerialna na ilość uczniów.
#5  ~Do oleś  |  czwartek, 23 stycznia 2020 16:12
Do oleś : W Jaśle też powinny powstać Stowarzyszenia i po kłopocie . W kasie 16 mln x 10 lat= 160 mln złotych na inwestycje
#6  ~oleś  |  czwartek, 23 stycznia 2020 15:13
a dlaczego w wykazie szkół nie ma szkoły w Nieglowicach ta szkoła żyje tylko z subwencji i jakoś funkcjonuje i to dobrze
#7  ~idol  |  czwartek, 23 stycznia 2020 14:28
Pani powinna ustąpić ze stanowiska.Zwiększyć zatrudnienie w straży miejskiej, zatrudnić jeszcze 1000 urzędników.Tylko zarząd komisaryczny rozwiąże problem
#8  ~Zygmunt  |  czwartek, 23 stycznia 2020 13:54
Cytuję: "W poprzednich latach proponowano łączenie szkół w zespoły, proponowano utworzenie wspólnej obsługi finansowej dla wszystkich szkół prowadzonych przez Miasto Jasło jednakże propozycje nie zostały zaakceptowane przez Radę Miejską Jasła."
Tak własnie radni dbają o finanse publiczne, nie potrafią kalkulować, myśleć ekonomicznie. Mieszkańcy nie interesują się tym albo nie chcą wiedzieć ile inwestycji mogłoby powstać za te miliony.
Z drugiej strony się nie dziwię. Przykład idzie z góry, a tam się dopiero wyprawia.
#9  ~Gosc  |  czwartek, 23 stycznia 2020 12:16
A wg mnie ,matki ucznia miasto powinno doplacac do KAZDEGO ucznia niezaleznie w ktorej szkole takie same pieniądze a nie w szkole nr 1ok 300 zl , a w szkole nr 2 ok 1800zl......
Czym sie dzieci roznią ?????? Niczym!!!
#10  ~misiupysiu  |  czwartek, 23 stycznia 2020 12:13
Elwira na prezydenta, takich kompetencji nie ma nikt.
#11  ~Nikki  |  czwartek, 23 stycznia 2020 10:44
Panie redaktorze, a kto dopłaca resztę? Skoro wydatki wyniosły 53 086 269,47 zł, a subwencja 29 899 539,47 zł, to różnica wynosi 23 186 730,00 zł. Miasto Jasło dopłaciło z budżetu 16 591 392,81 zł. Kto zatem dopłacił resztę, czyli 6 595 337,19 zł?
#12  ~22  |  czwartek, 23 stycznia 2020 09:50
Brawo Pani burmistrz - Potrzeba w Jaśle zmian. Nie można w nieskończoność dopłacać do uczniów, gdzie w klasach jest kilkoro dzieci
#13  ~Elwirka  |  czwartek, 23 stycznia 2020 09:41
Jeśli w artykule na samym początku jest zdjęcie Pani Burmistrz a następnie Jej analizy i wypowiedź, to podejdźmy do tego z odpowiednim dystansem. Trochę wyrozumiałości proszę.
#14  ~Jaślanin  |  czwartek, 23 stycznia 2020 09:29
Prosimy o upublicznienie wyników analizy poziomu kształcenia w poszczególnych szkołach.
Gdzie można znaleźć średnie wyniki np. egzaminu 8 - klasisty w jasielskich szkołach ?
Jaka jest średnia liczba uczniów w klasach ?
W dużych miastach jest to zwyczaj i standard. U nas liczy się wyłącznie koszt.
#15  ~Odwagi  |  czwartek, 23 stycznia 2020 09:28
Odwagi panie burmistrzu. Trzeba nauczanie klas I - IV z siódemki przenieść do innych szkół w Jaśle. Jak długo jeszcze podatnicy mają dopłacać ?????///W nieskończoność !!!!!!!!!!!!!!!!
#16  ~oszczędny  |  czwartek, 23 stycznia 2020 09:25
Najlepszym a zarazem najszybszym zmniejszeniem kosztów oświatowych byłoby odwołanie Pani burmistrz bez względu na to że jej wysokie wynagrodzenie nie jest płatne z subwencji oświatowej
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły