czwartek, 02 lipca 2020, imieniny: Maria, Otto
Artykuły
ĆWICZENIA "EGIDA-19"
19 listopada 2019 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

W niedzielę, 17 listopada przeprowadzone zostały ćwiczenia pod kryptonimem "EGIDA-19", w których uczestniczyło 18 rezerwistów posiadających nadane przydziały organizacyjno-mobilizacyjne do służby w jednostkach zmilitaryzowanych Policji. Rezerwiści uczestniczyli w zajęciach teoretycznych i praktycznych, nabywając i doskonaląc wiedzę dotyczącą m.in. użycia i obsługi broni palnej, jak również udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

foto: KPP Jasło - ćwiczenia "EGIDA-19"

Głównym celem ćwiczeń było praktyczne sprawdzenie przyjętych założeń i rozwiązań planistycznych związanych z powoływaniem rezerw osobowych Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, przewidzianych do militaryzacji w razie zagrożenia bezpieczeństwa państwa lub w czasie wojny.

foto: KPP Jasło - ćwiczenia "EGIDA-19"

Ćwiczenia rozpoczęły się o godz. 7, przyjęciem 18 rezerwistów. Po wstępnych czynnościach organizacyjnych, meldunek o rozpoczęciu przyjął Komendant Powiatowy Policji w Jaśle mł. insp. Robert Wróbel.

foto: KPP Jasło - ćwiczenia "EGIDA-19"

Następnie w trakcie kilku paneli tematycznych, powołani rezerwiści zostali zapoznani z miejscem, gdzie w razie mobilizacji, mieliby wykonywać zadania, ze specyfiką służby, podstawowymi zadaniami Policji, a także ze sprzętem i uzbrojeniem wykorzystywanym przez tę formację.

foto: KPP Jasło - ćwiczenia "EGIDA-19"

Podczas ćwiczeń rezerwiści mieli okazję poznać podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania zadań służbowych, a także w sposób praktyczny mogli doskonalić swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

foto: KPP Jasło - ćwiczenia "EGIDA-19"

Część wykładów poświęcona była omówieniu roli Policji systemie obrony Rzeczypospolitej Polskiej oraz zadaniach, obowiązkach i uprawnieniach osób, którym zostały nadane przydziały organizacyjno-mobilizacyjne do służby w jednostce zmilitaryzowanej Policji.

foto: KPP Jasło - ćwiczenia "EGIDA-19"

Rezerwiści przyswajali także wiedzę z zakresu ochrony informacji niejawnych, działań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz zasad, przypadków i sposobu posługiwania się bronią palną oraz paralizatorem. 

foto: KPP Jasło - ćwiczenia "EGIDA-19"

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali stosowne zaświadczenia o ukończeniu ćwiczenia "Egida-19".

pw

Liczba odsłon: 3139


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~K  |  wtorek, 19 listopada 2019 13:09
Jak się mówi policjantowi podczas zatrzymania za prędkość że się jedzie bo był telefon z domu że żona sie żle czuje cierpi na wysokie ciśnienie i cukrzycę a opiekuje się dodatkowo chorą obłożnie matką po operacjiodpowiedż jasielskiego policjanta.A co mnie to obchodzi,ludzie mają nie takie problemy.Odpowiedż P.S.Ś.
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Miasto Jasło wydaje środki do dezynfekcji zalanych powierzchni
02 lipca 2020
Od dzisiaj (2 lipca) Urząd Miasta w Jaśle wydaje preparat – chloraminę T do dezynfekcji zalany..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020