czwartek, 02 lipca 2020, imieniny: Maria, Otto
Artykuły
DZIECI Z WIZYTĄ W JASIELSKIEJ KOMENDZIE
08 listopada 2019 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Jasielskich policjantów po raz kolejny odwiedzili najmłodsi mieszkańcy miasta. Dzieci zjawiły się w komendzie aby poznać z bliska pracę policjantów, obejrzeć sprzęt oraz pojazdy wykorzystywane podczas codziennej służby.

Fot. KPP Jasło 

Wczoraj Komendę Powiatową Policji odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle. Spotkanie było okazją nie tylko do poznania zawodu policjanta, ale przede wszystkim do promowania bezpieczeństwa. Mundurowi przypominali najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego podstawowe przepisy oraz wskazywali na prawidłowe zachowania i postawy gwarantujące bezpieczeństwo na drogach. 

Policjanci przygotowali także dla uczniów wiele atrakcji. Najmłodsi mogli usiąść w policyjny radiowozie i przymierzyć elementy umundurowania policyjnego. Zainteresowanie wzbudził również pokaz i wykład technika kryminalistyki. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały poszczególne przedmioty i substancje wykorzystywane przez technika podczas zabezpieczania śladów kryminalistycznych. Atrakcją była też dla nich możliwość odbicia swoich odcisków palców na kartkach papieru. 

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od policjantów elementy odblaskowe. Dzieci w podzięce za dotychczasowe lekcje profilaktyczne przygotowały krótki wiersz i rysunek przedstawiający "HERCA" - policyjnego psa tropiącego. 

pw

Liczba odsłon: 2179


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~Johnny B  |  sobota, 09 listopada 2019 19:25
Brawa dla opiekuna dzieci za sprawdzenie wierszyka pod kątem błędów ortograficznych... Bez komentarza.
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Miasto Jasło wydaje środki do dezynfekcji zalanych powierzchni
02 lipca 2020
Od dzisiaj (2 lipca) Urząd Miasta w Jaśle wydaje preparat – chloraminę T do dezynfekcji zalany..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020