niedziela, 31 maja 2020, imieniny: Ferdynand, Joanna
Artykuły
Dom Dziecka w Kołaczycach podwyższy standard życia wychowanków
23 września 2019 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

W dniu 20 września b.r. nastąpiło przekazanie placu budowy firmie Przedsiębiorstwo Budowlano-Instalacyjne Insbud, która będzie odpowiedzialna za prace remontowe i przygotowanie nowego budynku Domu Dziecka w Kołaczycach.

W przekazaniu placu budowy uczestniczyli: Starosta Jasielski Adam Pawluś, Radna Rady Powiatu w Jaśle Magdalena Stasiowska, Dyrektor Domu Dziecka w Wolicy Renata Pięta, reprezentująca Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach Renata Żygłowicz, Naczelnik Wydziału Inwestycji Starostwa Powiatowego w Jaśle Ewa Dubiel wraz z Inspektorem Nadzoru Ryszardem Żygłowiczem oraz wykonawcy -  właściciel firmy Jerzy Piątek i kierownik budowy Michał Piątek.

Stary budynek Domu Dziecka w Wolicy wymaga nieustannych nakładów pracy i kosztownych inwestycji. Placówka ze względu na swój zabytkowy charakter znajduje się pod stałą opieką konserwatorską, co dodatkowo utrudnia przystosowanie go do warunków odpowiednich dla dzieci. Wysokie sufity i stara architektura nie sprzyjają tworzeniu ciepłej, rodzinnej atmosfery. Podopieczni mieszkają w dużych wieloosobowych pokojach, nie mając zapewnionego bezpieczeństwa i prywatności.

Nowy budynek Domu Dziecka w Kołaczycach znacznie podwyższy standardy ich życia. Zakres prac obejmuje m.in. wykonanie drugiej klatki schodowej, schodów żelbetowych zewnętrznych, instalacji oświetlenia awaryjnego oraz wymianę opraw oświetleniowych na ledowe. Wykonanie pochylni dla niepełnosprawnych, przebudowę pomieszczeń (łazienek na I piętrze, korytarza do likwidowanego wyjścia, WC dla niepełnosprawnych). Wymianę okien na PCW oraz zamontowanie drzwi zewnętrznych. Roboty wykończeniowe w pomieszczeniu kuchni na parterze wraz z doprowadzeniem instalacji wodno-kanalizacyjnej i gazowej. Wykonanie nowych pionów kanalizacji sanitarnej wraz z podłączeniem do istniejącej studzienki zewnętrznej. Montaż  drzwi wewnętrznych, malowanie ścian i sufitów farbami emulsyjnymi.

Termin zakończenia prac planowany jest na 16 grudnia, co oznacza, że tegoroczne Święta Bożego narodzenia dzieci będą mogły spędzić w lepszych warunkach. W miejscu, które będzie mogło o wiele bardziej kojarzyć się z domem niż stare mury zabytkowego budynku w Wolicy. 

Powiat Jasło 

Liczba odsłon: 2847


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~CoToDa  |  środa, 25 września 2019 12:41
Cyt. "Stary budynek Domu Dziecka w Wolicy wymaga nieustannych nakładów pracy i kosztownych inwestycji." Zrobić taki remont jak w Kołaczycach i też będzie podniesiony standard
#2  ~Mieszkaniec  |  poniedziałek, 23 września 2019 23:27
A co z budynkiem w Wolicy czy podzieli los budynku w Szebniach po domu dziecka
#3  ~pseudo  |  poniedziałek, 23 września 2019 21:58
W jakim wieku są najmłodsze dzieci w tym DD?
#4  ~z Ukrainy  |  poniedziałek, 23 września 2019 19:16
te wasze zdania to nie zdania ja sie ucze polskiego ale u mnie wszkole mówie że ma być podmiot i orzeczenie. U was nie ma.
#5  ~do Powiat Jasło  |  poniedziałek, 23 września 2019 19:13
Czemu nikt się nie podpisuje pod artykułami nie wiadomo kto takie bzdury wypisuje "BUDYNEK PODWYŻSZY STANDARDY ZYCIA".
Autorze stuknij się w głowe.
#6  ~pomyłka  |  poniedziałek, 23 września 2019 19:08
Portierem jest ta pani co stoi obok starosty
#7  ~dociekliwy  |  poniedziałek, 23 września 2019 16:18
Nie portierem jest ta pani w szarej marynarce 😁 ale wieś gminna niesie że ta pani specjalizuje się również w innych rzeczach .... 😉
#8  ~vvv  |  poniedziałek, 23 września 2019 15:55
Pani w drzwiach jest tam za karę
#9  ~ciekawy  |  poniedziałek, 23 września 2019 15:28
Czy ta pani w drzwiach jest portierem w Domu Dziecka w Kołaczycach?
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Od dziś na ulicach bez maseczek. Od jutra bez limitu wiernych w kościołach
30 maja 2020
Od 30 maja 2020 roku  noszenie maseczek w przestrzeni otwartej przestaje być obowiązkiem, przy ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020