piątek, 21 lutego 2020, imieniny: Eleonora, Feliks
Artykuły
Zmiany w jasielskiej Farze - Ksiądz Ryszard Brudzisz proboszczem w Czeluśnicy
21 sierpnia 2019 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

 Decyzją księdza biskupa Ordynariusza Jana Wątroby od 16 sierpnia 2019 roku dwanaście parafii diecezji rzeszowskiej ma nowych proboszczów.

biskup Jan Wątroba - Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej

Nowym proboszczem w Czeluśnicy ( gmina Tarnowiec) od 23 sierpnia 2019 roku będzie były wikariusz jasielskiej Fary ksiądz Ryszard Brudzisz. 

ksiądz Ryszard Brudzisz - proboszcz parafii w Czeluśnicy 

Pracujący od czterech lat w jasielskiej Farze ksiądz Filip Mikuła został  przeniesiony do parafii Niechobrz.

ksiądz Filip Mikuła 

Ksiądz Ryszard Brudzisz i ksiądz Filip Mikuła byli lubiani przez dzieci oraz młodzież. Podejmowali szereg inicjatyw i działań na rzecz jasielskiej wspólnoty. 

 ksiądz Zbigniew Irzyk - Dziekan Dekanatu Jasło - Wschód 

Na nowych placówkach i podejmowanych obowiązkach Redakcja życzymy wielu łask Bożych, asystencji Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej przez wszystkie lata posługi kapłańskiej.

 Do pracy w  jasielskiej Farze  przychodzi ksiądz  Wojciech Niemiec i  ksiądz Zbigniew Kraska.

 

Dekanat Jasło - Wschód

Dziekanem Dekanatu Jasło - Wschód jest ksiądz kanonik Zbigniew Irzyk. 

W skład Dekanatu Jasło – Wschód wchodzi Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Czeluśnicy, Parafia p.w. Św. Józefa Robotnika w Gliniku Polskim, Parafia Jasło p.w. Chrystusa Króla, Parafia p.w. Dobrego Pasterza w Jaśle, Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Jaśle, Parafia p.w. Św. Antoniego w Jaśle, Parafia p.w. Św. Stanisława Biskupa w Jaśle, Parafia p.w. Wniebowzięcia NMP w Jaśle, Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Jaszczwi, Parafia p.w. Św. Marcina w Szebniach, Parafia p.w. Narodzenia NMP w Tarnowcu oraz Parafia p.w. Św. Wawrzyńca w Warzycach.

Dekanat Jasło – Zachód

W skład Dekanatu Jasło – Zachód wchodzi Parafia p.w. Imienia Maryi w Baczalu Dolnym, Parafia p.w. Matki Bożej Królowej w Jabłonicy, Parafia - Matki Bożej Królowej Świata w Jaśle, Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego w Jaśle, Parafia NSPJ p.w. NSPJ i Niep. Serca NMP w Jaśle, Parafia p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Lisowie, Parafia p.w. Św. Józefa i ŚŚ. Piotra i Pawła w Skołyszynie, Parafia p.w. Św. Katarzyny w Sławęcinie, Parafia p.w. Św. Anny w Święcanach oraz Parafia p.w. Przemienienia Pańskiego i św. Doroty w Trzcinicy.

Dekanat Nowy Żmigród

W skład Dekanatu Nowy Żmigród wchodzi Parafia p.w. Matki Bożej Niepokalanej w Desznicy, Parafia p.w. Dobrego Pasterza w Faliszówce, Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Głojscach, Parafia p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Katach koło Desznicy, Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Krempnej, Parafia p.w. Św. Mikołaja w Łężynach, Parafia p.w. Wniebowzięcia NMP w Nienaszowie, Parafia p.w. ŚŚ. Apostołów Piotra i Pawła w Nowym Żmigrodzie, Parafia p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Polanach, Parafia , p.w. Św. Marii Magdaleny w Samoklęskach,Parafia p.w. Św. Klemensa Papieża w Skalniku oraz Parafia p.w. Św. Katarzyny w Starym Żmigrodzie. 

Dekanat Dębowiec

W skład Dekanatu Dębowiec wchodzi Parafia p.w. Św.Michała Archanioła w Cieklinie, Parafia p.w. Św. Bartłomieja Apostoła w Dębowcu, Klasztor Księży Saletynów w Dębowcu, Bazylika i Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej p.w. Matki Bożej w Dębowcu, Parafia p.w.Najświętszego Serca Pana Jezusa w Foluszu, Parafia p.w.Św. Doroty w Harklowej, Parafia p.w. Przemienienia Pańskiego w Osieku Jasielskim, Parafia p.w. Św. Stanisława Biskupa w Osobnicy , Parafia p.w. Św. Jana Chrzciciela w Załężu oraz Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego w Zawadce Osieckiej.  

Stanisław Grzywacz 

Liczba odsłon: 7616


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~xxdP  |  czwartek, 22 sierpnia 2019 20:20
Komentarz nie na temat
#2  ~xxd  |  czwartek, 22 sierpnia 2019 20:19
Komentarz nie na temat
#3  ~Elsa  |  czwartek, 22 sierpnia 2019 20:18
Komentarz nie na temat
#4  ~jaslanin 23  |  czwartek, 22 sierpnia 2019 10:27
Bo parafia Bokoty z Brzyszczek odizolowała się od innych. Tam jest ciemnogórd i tyle.
#5  ~do ~CoToDA  |  środa, 21 sierpnia 2019 20:34
Komentarz nie na temat
#6  ~CoToDa  |  środa, 21 sierpnia 2019 18:55
Ks. kanonik gremialny mgr Jerzy Uchman - do 15 sierpnia br. proboszcz parafii p,w, NNMP i kustosz sanktuarium MBZ w Tarnowcu został przeniesiony z dniem 16 sierpnia br. na urząd proboszcza parafii p.w. Św. Bartłomieja w Nienadówce dekanat Sokołów Małopolski. ks. Jerzemu "ad multos annos". Wielebny Księże, radości z pełnionej posługi kapłańskiej, podążania drogą Bożą ku świętości, obfitości łask Bożych i błogosławieństw na każdy dzień życia. Tarnowiecki parafianin
#7  ~CoToDa  |  środa, 21 sierpnia 2019 18:37
Dlaczego ? Parafia Jasło p.w. Chrystusa Króla jest tak wymieniona a nie Parafia p.w.Chrystusa Króla w Jaśle oraz Klasztor Księży Saletynów w Dębowcu, Bazylika i Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej p.w. Matki Bożej w Dębowcu a parafia p.w. Narodzenia NMP w Tarnowcu gdzie jest Sanktuarium Matki Bożęj Zawierzenia - Patronku Rolniczego Trudu już nie, dlaczego ?
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020