piątek, 06 grudnia 2019, imieniny: Dionizja, Emilian
Artykuły
Wakacyjne Spotkania Artystyczne 2019 Niedziela z Pepą, Melą i Kwi
15 lipca 2019 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Kilkadziesiąt dzieci wzięło udział w kolejnym, zorganizowanym przez Jasielski Dom Kultury, popołudniu z cyklu „Wakacyjne Spotkania Artystyczne 2019”. Tym razem - w niedzielę 14 lipca br. - najmłodsi jaślanie z opiekunami zostali zaproszeni na Osiedle Śródmieście, gdzie trzy wesołe świnki: Pepa, Mela i Kwi, które przyjechały z Dąbrowy Górniczej, poprowadziły zabawę.

Spotkanie miało odbyć się w przy parkowej glorietce, ale ze względu na niepewną pogodę zostało przeniesione do JDK. Rozpoczęło się od przedstawienia teatralnego. Jego bohaterami były trzy dorastające świnki: dwie niegrzeszące rozumem siostry - Pepa i Mela oraz ich odpowiedzialny brat Kwi. Pojawiły się też inne, znane z różnych bajek postacie. Oglądający bajkę najmłodsi widzowie dowiedzieli się, że zabawa jest przyjemna, ale nie najważniejsza w życiu, a ten, kto tego w porę nie zrozumie, może marnie skończyć.

Po spektaklu całe towarzystwo (dzieci, ich opiekunowie i świnki trzy) przeniosło się na taras JDK, gdzie Pepa, Mela i Kwi poprowadziły zabawy dla dzieci, do których wciągnęły również dorosłych. Najpierw dzieciaki próbowały tańców raperskich, potem odtańczyły „Kaczuchy” z wygibasami, a następnie wszyscy, łącznie z dorosłymi stworzyli orkiestrę symfoniczną, złożoną z trzech sekcji: dętej z zawołaniem „tamtabadam”, perkusyjnej z zawołaniem „łubudubu” i smyczkowej z zawołaniem „dyludylu”. Orkiestra „zagrała” pod dyrekcją Kwi. Potem był pociąg jadący przez świat, z przystankami na tańce charakterystyczne dla poszczególnych krajów, zagadki owocowo-warzywne z nagrodami, zabawy z piłką, balonami i hula-hop, a na zakończenie malowanie kredą po płytkach chodnikowych, kredkami po papierze i farbami po folii rozciągniętej pomiędzy drzewami. Ostatnią - malarską - część spotkania przygotowały plastyczki z JDK.

Tegoroczne Wakacyjne Spotkania Artystyczne dla dzieci odbyły się już na osiedlach: Kopernika (środa 3 lipca), Żółków (czwartek 4 lipca), Ulaszowice z Brzyszczkami (środa 10 lipca), Rafineria z Gądkami (czwartek 11 lipca) i Śródmieście (niedziela 14 lipca). Następne zaplanowano na: Osiedlu Mickiewicza (wtorek 16 lipca), Osiedlu Bryły z Osiedlem Kaczorowy (środa 17 lipca) oraz - ostatnie - na Osiedlu Górka Klasztorna (czwartek 18 lipca).

Organizatorem WSA 2019 jest Jasielski Dom Kultury. Cykl jest współfinansowany przez Miasto Jasło w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii „Postaw na Rodzinę”.

JDK - st

 

Liczba odsłon: 1912


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~Xxx  |  poniedziałek, 15 lipca 2019 21:16
Świnka Peppa jest genderowa nie posylajcie na nią dzieci
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
„Zjednoczeni w Chrystusie” to hasło Misji Świętych głoszonych przez redemptorystów w Brazylii
07 grudnia 2019
Nasza Ekipa Misyjna z Bahia (Wiceprowincja polskiej fundacji) właśnie powróciła z jeszcze j..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019