czwartek, 17 października 2019, imieniny: Lucyna, Małgorzata
Artykuły
Interwencja policjantów w Łężynach - Czy musiało dojść do użycia siły fizycznej i chemicznych środków obezwładniających
26 czerwca 2019 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Czy policjanci mogą zakazać spożywania alkoholu na prywatnej posesji? Co wydarzyło się w niedzielne popołudnie w Łężynach (gmina Nowy Żmigród) , gdzie policjanci podjęli interwencję wobec osób spożywających alkohol? Czy musiało dojść do użycia środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i chemicznych środków obezwładniających?

Co w tej sprawie mówi rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle podkom. Piotr Wojtunik 

W odpowiedzi na maila z dnia 24 czerwca 2019 r., informuję, że w minioną sobotę około godziny 19, policjanci z jasielskiej komendy, podjęli interwencję w Łężynach wobec kilku mężczyzn, którzy, na nieogrodzonej działce, w rejonie drogi gminnej spożywali alkohol. Policjanci przeprowadzili z nimi rozmowę i zwrócili im uwagę, aby nie zaśmiecali działki i nie używali słów nieprzyzwoitych. Podczas tych czynności będący w grupie mężczyzn 31-letni mieszkaniec Jasła w sposób wulgarny odnosił się do funkcjonariuszy. W momencie doprowadzania go do radiowozu, nie stosował się do wydawanych poleceń, był agresywny, szarpał policjantów i znieważał słowami wulgarnymi. Pozostali mężczyźni, a także inne osoby, które dołączyły do tej grupy, usiłowały zmusić funkcjonariuszy do odstąpienia od interwencji. Mężczyźni przeszkadzali policjantom podczas wykonywania czynności, otwierali drzwi radiowozu próbując uwolnić zatrzymanego 31-latka. Podczas tej dynamicznej sytuacji nieznany sprawca uszkodził także przednią szybę radiowozu. W związku z agresywnym zachowaniem się uczestników tego zdarzenia policjanci zmuszeni byli użyć środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i chemicznych środków obezwładniających.

Jak dotąd w tej sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn, 31 i 53- letnich mieszkańców Jasła. Obaj usłyszeli już zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów - poinformował nas podkom. Piotr Wojtunik z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. 

Stanisław Grzywacz

 

 

 

Liczba odsłon: 3115


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~qw1  |  czwartek, 27 czerwca 2019 08:16
każda osoba na wezwanie umundurowanego policjanta jest zobowiązana podać swoje dane personalne..... jeżeli uważa że interwencja wobec niej była bezzasadna ma prawo złożyć skargę na policjanta i wówczas właściwe organy rozpatrzą prawidlowość działań funkcjonariusza.... zachowanie mężczyzn w Łężynach było NAGANNE I NIEDOPUSZCZALNE a policjanci to moim zdaniem byli zbyt łagodni wobec nich.... mam nadzieję, że w sprawie zapadną surowe wyroki....
#2  ~Sąsiad  |  środa, 26 czerwca 2019 17:45
Jak kogoś nie było na miejscu i nie widział całego zajścia nie powinien zabierać głosu i wypowiadać się na ten temat
#3  ~mieszkaniec  |  środa, 26 czerwca 2019 13:47
Na swojej posesji mogę pić i robić co chce nic policji do tego
#4  ~dragoness  |  środa, 26 czerwca 2019 11:04
Tak, musiało i szkoda, że tak mało! Żulom mówimy stanowcze NIE!
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Zaproszenie do udziału w Konkursie Fotograficznym „Jasło - Moje Miasto”
16 października 2019
    Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego oraz Młodzieżowy Dom Kul..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019